Chcete, aby se vám lépe žilo? Třiďte odpad!

Třiďte odpad

Již desítky let se na vás ze všech stran valí nejrůznější kauzy a mediální kampaně o tom, jak lidstvo pomalu, ale jistě, hubí svojí vlastní planetu. Možná nad podobnými výhrůžkami teatrálně máváte rukou, nicméně něco na tom opravdu bude. Samozřejmě stejně, jako v jakékoliv jiné skupině, i v oblasti životního prostředí se najde řada extrémistů, která doporučuje jíst vše, co si člověk sám vypěstuje a pít, co si ideálně podojí na vlastní farmě. Staré dobré motto praví, že nic se nemá přehánět, avšak proč byste nepřispěli k lepšímu živobytí naší země, když je to tak snadné?

Proč třídit odpad?

Třídění odpadu je základní zásada životního prostředí, a kdyby se mu věnoval každý jedinec a každá početná rodina, život by byl opravdu lepší a dýchání o poznání příjemnější. Říkáte si, že se třídění odpadu zrovna vás vůbec netýká? Opak je pravdou, protože naprosto každý, ať se jedná o batole či seniora, produkuje odpad, který jen tak z povrchu zemského nezmizí. Pečlivé třídění odpadu je tak podstatně snazší pro recyklaci, která je schopna se určitého odpadu nejenom zbavit, ale následně jej znovu využít k výrobě dalších produktů, čímž se šetří suroviny a tím i finance.

popelnice

Třídění je tak snadné!

Pokud se třídění nevěnujete proto, že ve vás vzbuzuje pocit složitosti, pak se můžete okamžitě ujistit, že tomu tak ve skutečnosti není. Domácnosti v největší míře, do svých odpadkových košů, vyhazují papír, sklo, plast, biologický odpad, ale také nebezpečný odpad, který vyžaduje speciální zacházení. Pořízením odpadkového koše na tříděný odpad, který bude rozčleněn právě na zmíněné kategorie, lze třídit opravdu snadno a použijete-li následně ekologické kontejnery na tříděný odpad, planeta Země se vám jistě odvděčí. Zapojte do třídění odpadu celou domácnost, včetně dětí, které se tak snadněji naučí zodpovědnosti.

Kontejnery na odpad
Kontejnery na odpad

Pozor na nebezpečný odpad!

V domácnostech se také mnohdy vyskytuje nebezpečný odpad, který však působí zdánlivě neškodně. Zbytky prošlých čistících přípravků, barev na vlasy či nejrůznějších dezinfekcí však mohou být vysoce toxické, hořlavé, žíravé, infekční ba dokonce výbušné. Pokud se ve vaší blízkosti či dokonce doma objeví větší množství nebezpečného odpadu, nebojte se obrátit na odporníky, kteří vám pomohou „tikající bombu“ snadno a rychle odvést.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.