Kovový zahradní nábytek

Zahradní nábytek se stává v dnešní stále populárnějším, protože čím dál tím víc slyšíme o rožnění, zahradních party a podobně, a také jsme na ně zváni nebo je i pořádáme. Lidi se tu sejdou, pojídají různá masa a jiné chuťovky, většinou stojí, ale pak je třeba si i po chvíli sednout, resp. mít na co položit talíř či sklenku. Vcelku se k tomuto účelu může přinést nábytek z domova nebo chaty, ale ten není přizpůsoben pobytu na povětrnosti a dešti, takže se to musí řešit jinak. A k tomu je potřeba si pořídit zahradní nábytek. Šikovný kutil může nařezat špalky stromů, něco ztlouci z přebytečných prken atd., ale nejlepším řešením je nábytek koupit. Má to několik výhod, především většinou nižší váhu a hlavně trvanlivost.
Pokračovat ve čtení „Kovový zahradní nábytek“

Jaro znamená na zahradě radost i starost

Zima už snad definitivně skončila a kdo může, tráví čas venku a užívá si sluníčka. Majitelé zahrad, zahrádek i malých záhonků vedle chaty se tak vrací ke svému koníčku, který ale kromě práce znamená i mnoho potěšení a v pravý čas snad i sklizeň.

Vše se po zimě musí opět upravit a připravit na další sezónu. První kroky tak vedou ke kontrole skleníku a nářadí, pak je na řadě údržba sekačky i úprava záhonů. Vše musíme důkladně zkontrolovat, mrazy a střídání teplot nedělají dobře ani stavebním materiálům, ani dřevu. U toho je možné, že bude potřeba impregnace nebo nový lak, abychom mohli vše dál používat tak, jak jsme zvyklí. I když jsou zimy v posledních letech mírné, slunečné dny a noční mrazy materiálům nesvědčí. Obhlédnout musíme i pergolu nebo přístřešek a také zahradní nábytek pro posezení s přáteli, aby bylo vše připraveno v dokonalém stavu, než poprvé rozpálíme gril.

V letní sezóně se náš život z velké části přesune právě ven, proto bychom tam měli mít pohodlí a vše v pořádku. Pro sebe i návštěvy přátel a rodiny, které si přijdou popovídat a posedět v příjemném prostředí. Zahradu používáme k odpočinku i pěstování plodin, které máme rádi, a to vše potřebuje péči. Okopávat záhonky a sázet i sít nové rostliny většinu zahrádkářů baví, stejně jako sledovat, jak vše roste a zraje. Přesto nesmíme usnout na pomyslných vavřínech hned po prvním úspěchu, ale na druhou stranu bychom neměli svůj řas trávit jen prací. Rovnováha mezi povinnostmi a zábavou by měla platit i u zahrady. Pokud se ale na obhospodařování záhonů těšíme, pak může být pro nás i odpočinkem.

Každý den, který mžeme prožít venku, na své zahradě u domu nebo chalupy, je při slunečném počasí příjemný. A když se o zahradu staráme, odmění se nám krásně kvetoucími záhony i bohatou úrodou.

Relax pro děti zajistí dřevěné pískoviště, dospělí si odpočinou u praktických vyvýšených záhonů

Pro většinu z nás je velmi pozitivní, když máme možnost zabořit ruce do hlíny, starat se o zahrádku, trávník, květiny, sázet, odplevelovat… Ostatně i podle odborníků je zahradničení velmi terapeutickou činností, která pomáhá odbourat stres.

I děti to mají podobně. U práce“, která je baví, relaxují. Dopřejte jim možnost zapomenout na televizi, tablet, telefon, a nabídněte jim pískovitě. Budou moct zapojit fantazii, hloubit, stavět, vozit z hromady na hromadu a užijí si mnoho zábavy.

Dřevěné vybavení na zahradu z chráněné dílny

U nás existuje chráněná dílna wood season, v níž vyrábí s láskou, precizností a velkým nasazením mnohé výrobky ze dřeva jak na zahradu, tak do interiéru. K zahradnímu programu patří dřevěná pískoviště, houpačky, zahradní domky, vyvýšené záhony a nábytek.

Dětem můžete koupit zmiňované dřevěné pískoviště v barevném nebo přírodním provedení z masivního borového dřeva. Po stranách má praktické sedáky a k ochraně před povětrnostními vlivy i znečištěním slouží víko nebo ochranná plachta. V nabídce je více tvarů, stačí si jen vybrat.

Kouzlo vyvýšených záhonů

Máte-li přání zkrášlit si zahradu květinovými záhony, ty vyvýšené vám to dokonale zajistí. Budou nepřehlédnutelnými body na každé zahradě. Skvěle fungují ale i k pěstování zeleniny a ovoce. Jsou velmi pohodlné pro starší nebo pohybově omezené osoby, které se ke klasickým záhonům špatně ohýbají, nebo si nemohou dřepnout nebo kleknout.

Vyvýšené záhony je možné osázet dříve než ty běžné, půda v nich je teplejší, než na políčku. V zimě dokonale promrznou a zbaví se škůdců i chorob. Vaše úroda bude díky vyvýšení chráněna před cizími „strávníky“, také se vám nebude rozrůstat do trávy a tráva do záhonu. I plevel bude méně ve srovnání s klasickým záhonem.
Více na woodseason.cz.

Jak se na podzim postarat o zahradní nábytek?

Chcete si svůj zahradní nábytek užívat dlouhá léta a ne ho po jedné sezóně vyhodit? Pak mu musíte věnovat náležitou péči a postarat se o něj především v období po sezóně, tedy předtím, než jej uložíte na zimní stanoviště. Rozhodně jej nenechávejte stát v zimě a vlhku na terase. Nepříznivé okolní podmínky by se podepsaly nejen na jeho vzhledu, ale i životnosti.

Jak ošetřit dřevěný zahradní nábytek před zimou?

To záleží na tom, z jakého materiálu je vyroben. Dřevěný nábytek je potřeba před zimou očistit a natřít olejem. Na umytí dřevěného nábytku můžete použít obyčejnou vodu se saponátem anebo si pořídit speciální čisticí prostředek na dřevo. Na nátěr použijete olej vhodný na konkrétní druh dřeva. Jiný koupíte na dřevo borovicové anebo smrkové, na exotické druhy dřeva, například na teakové lze pořídit speciální typ oleje. Předtím než se pustíte do natírání jakéhokoliv dřeva, jej ale nechte důkladně vyschnout. Ošetřený zahradní nábytek pak uložte do sucha.

Jak na kovový nábytek?

S ohledem na to, z jakého kovu je nábytek vyroben, jej očistěte a zbavte případně rzi. K údržbě ale obvykle postačí vlažná voda a hadr. Můžete si vzít na pomoc i běžný saponát. Při čištění kovového nábytku se zaměřte především na výplety a syntetické textilie. Některé druhy kovového nábytku mohou přečkat zimu i venku. Je ale potřeba, aby byl takový nábytek ošetřen speciální povrchovou vrstvou odolávající nízkým teplotám. Jestliže jsou na kovovém nábytku dřevěné prvky, například područky, ošetřete je olejem stejně jako dřevěný nábytek.

Co dělat před zimou se zahradním nábytkem z plastu?

Plastový nábytek bývá vyroben z různých druhů plastu. Mezi plastový zahradní nábytek je počítán i ten vyrobený z umělého ratanu. Materiál, který se pro tento nábytek ale používá, je velmi odolný. Většina jeho výrobců deklaruje, že může zůstat venku i přes zimu. Jestliže ale na zahradě používáte levnější plastový nábytek, ohlídejte si, aby nebyl vystavován teplotám nad 45 °C a v zimním období mrazům, tedy teplotám pod 0 °C. Oba tyto druhy teplotních výkyvů mohou způsobit jeho zkřehnutí a následné popraskání. Co se týče údržby, je plastový nábytek nenáročný. Stačí jej pouze otřít vlhkým hadříkem, opláchnout vodou a nechat oschnout. Následné podmínky pro uskladnění pak mohou být podobné jako v případě nábytku dřevěného nebo kovového.

3 tipy na vybavení, které musíte mít v domácí dílně, chcete-li bez omezení svařovat

Správní kutilové se nezastaví skoro před ničím. Jste-li dostatečně zruční a nebojíte se dělat ani náročnější činnosti, pak vás jistě bude bavit i svařování, které je zapotřebí provádět například v okamžiku, kdy je k sobě například nutné přidělat dva kusy kovových trubek apod. K této práci ale musíte mít patřičné vybavení. Na co nezapomenout před tím, než začnete?

1. Svářečka

Základem je samozřejmě svářecí přístroj. Na trhu se dnes pro kutily a drobné řemeslníky dají sehnat moderní invertorové svářečky. Jejich velkou výhodou je mimořádně snadná obsluha, kterou hravě zvládne i méně zkušený pracant. Stačí dodržet postupy v návodu. Za menší invertorovou svářečku ve specializovaném obchodě nezaplatíte více než 5 tisíc korun, vybrané modely jsou dokonce ještě výrazně pod touto cenou.

2. Elektrody

Ke svářečce potřebujete vhodné elektrody. Pro klasický způsob svařování obloukovou metodou se hodí především wolframové elektrody. Výrobci je obvykle nabízejí v průměrech od 1 do 6 milimetrů. Pozor si dávejte na barevné rozlišení, které napovídá, k jakým účelům jsou konkrétní wolframové elektrody vhodné.

3. Ochranné pomůcky

Neméně podstatnou záležitostí je při svařování osobní ochrana. Jistě dobře víte, že během svařování vzniká ostré světlo a jiskry, jež mnohdy odlétají poměrně daleko. Nejzásadnější je ochrana očí, proto si rozhodně pořiďte svařovací kuklu, případně ochranné brýle. Moderní svařovací kukly mají dokonce samostmívací režim, takže dokážou automaticky reagovat na změnu světla, a to v řádech tisícin vteřiny. Jakmile pak začnete svařovat, sklo se zatemní, díky čemuž jsou vaše oči neustále plně chráněné před oním ostrým světlem. Práce bez ochranné svařovací kukly může vyústit nejen v zánět spojivek, v krajních případech hrozí částečné či úplné oslepnutí, a to jistě nechcete riskovat, že?

Do svařování se vždy pouštějte v kvalitním oblečení, které zabrání případnému popálení od odlétajících jisker. Mám na mysli zejména oděvy s dlouhými rukávy a nohavicemi, potažmo kvalitní a dostatečně silné pracovní rukavice.

Svět svářeček dnes nabízí mnoho vybavení a pomůcek, díky kterým budete moci pracovat rychle, pohodlně a hlavně bezpečně. Je lepší raději investovat nějaké peníze navíc, než abyste kvůli zbytečným úsporám riskovali své zdraví.