Kovový zahradní nábytek

Kovový zahradní nábytek

Zahradní nábytek se stává v dnešní stále populárnějším, protože čím dál tím víc slyšíme o rožnění, zahradních party a podobně, a také jsme na ně zváni nebo je i pořádáme. Lidi se tu sejdou, pojídají různá masa a jiné chuťovky, většinou stojí, ale pak je třeba si i po chvíli sednout, resp. mít na co položit talíř či sklenku. Vcelku se k tomuto účelu může přinést nábytek z domova nebo chaty, ale ten není přizpůsoben pobytu na povětrnosti a dešti, takže se to musí řešit jinak. A k tomu je potřeba si pořídit zahradní nábytek. Šikovný kutil může nařezat špalky stromů, něco ztlouci z přebytečných prken atd., ale nejlepším řešením je nábytek koupit. Má to několik výhod, především většinou nižší váhu a hlavně trvanlivost.

Druhy zahradního nábytku

Zahradní nábytek je asi vyráběn nejčastěji ze dřeva nebo plastů, ovšem nejvíc výhod přináší kov. Skloubí se tu dvě základní nedobré vlastnosti materiálu dřeva a plastů, a to je trvanlivost a pevnost, tedy životnost. V neposlední řadě je kovový nábytek vhodný i do interiérů chat a chalup. Právě tyto vlastnosti oceňuje stále více chalupářů a chatařů a jejich prodej se neustále zvyšuje.

Jako nejčastější kusy nábytku se používají židle a stoly, jsou vyráběny z pevné oceli a ještě navíc potahovány venkovní polyesterovou barvou nanášenou v práškové lakovně. Při výběru si musíme dát pozor na kvalitu trubek, ze kterých je nábytek vyráběn, zejména na sílu stěn. Čím je menší, tím se samozřejmě následně snižuje jeho životnost, brzo začnou trubky praskat v ohybech, otevírají se sváry a následně povolují výplety. Ale jak takový nedostatek laik pozná? Jednoduše podle váhy, nedejte proto vždy na lehkost, taky se na to nehraje.

Kovový zahradní nábytek se vyrábí v mnoha podobách a úpravách, ale nejsou to jen židle a stoly, ale vyberte si i jiné druhy nábytku, jako lavice nebo lehátka, stolečky či křesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.