Zahradní nábytek nemusí být jen z plastu.

Ratanový nábytek

Příroda je zajisté nedílnou součástí našeho života, a taky nejlepší místem pro relaxaci. A tak se během teplejší poloviny roku snažíme být venku co nejvíce. Díky opravdu široké nabídce firem zaměřujících se na zahradní nábytek, lze vytvořit na vaší zahradě doslova oázu klidu, kterou nebudete chtít jen tak opustit.

Kromě nepřeberného množství různých designerů zahradního nábytku, existuje i nepřeberné množství různých materiálů, které se na výrobu tohoto nábytku používají. Pokud však nechcete každým rokem řešit nákup nového nábytku, určitě se vám nevyplatí přílišná spořivost. Budete-li investovat do dražšího, avšak zároveň kvalitnějšího nábytku, můžete s ním na vaší zahradě počítat i několik let.

1) Plast – Plastový zahradní nábytek je stále velmi oblíbeným, a to zejména díky své velmi nízké pořizovací ceně, nenáročnosti na údržbu a především také díky tomu, že je velmi lehký, a tak s ním lze snadno manipulovat. Nevýhodou je však jeho životnost – plastový nábytek se velmi často láme. Není ani vhodné tento typ zahradního nábytku nechávat venku přes zimu (kvůli popraskání), méně kvalitnější není odolný ani vůči UV záření (plast se může deformovat, barva brzy vyšisuje).

2) Kov a hliník – U kovového či hliníkového nábytku jistě oceníte jejich dlouhou životnost a především to, že nekorodují, a tak jej můžete nechat venku i za méně příznivého počasí. U kovového nábytku může být však nevýhodou jeho vodivost tepla – tedy, že v zimě je studený, a po delší době na slunci se zase materiál velmi rychle rozpálí. To lze však vyřešit podsedáky, či je sedací kovová část nahrazena dřevem.

3) Ratan – Ratanový nábytek je dnes velmi oblíbený pro svou snadnou údržbu, poměrně dlouhou životnost, ale především pro svůj designový vzhled. Jako odolnější variantu lze na trhu nalézt nábytek z umělého ratanu, který je skvělou imitací ratanu pravého – na zahradě jej můžete mít po celý rok a i na samotnou údržbu je ještě o něco méně náročný.

Teakový nábytek
Teakový nábytek

4) Dřevo – U dřevěného zahradního nábytku velmi záleží na použití druhu dřeva. Jako nejodolnější lze asi počítat teakový nábytek, který je pro svou odolnost vůči plísním a povětrnostním podmínkám asi tou nejlepší variantou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.