Propanové vytápění je ekologické, kyne mu velká budoucnost

V moderní době se dává velký důraz na věci, které ladí společně s přírodou a zbytečně jí neškodí. Obejdou se bez chemie, nezatěžují životní prostředí a v neposlední řadě také nezpůsobí průvan v peněženkách.

Neradi se zatěžujete s přípravou dřeva na zimní období? Považujete uhlí za nejméně ekologické palivo? Potom byste měli zvážit LPG, kde je uhlíková stopa výrazně nižší než u dřívější klasiky. Není právě tohle budoucnost pro 21. století? Je nutné se zamyslet nejen nad šetrností k okolí, ale i nad cenovou hladinou.

Levnější než vytápění na elektřinu

Uhlíková stopa propanu je zlomkem toho, co vzniká při spalování uhlí. Vytápění domu na LPG je tedy přívětivé k planetě, ale také znamená úsporu v porovnání s elektrickým topením, zvláště pak, pokud vezmeme v potaz aktuální situaci na energetickém trhu. Bez sazí a také bez čekání, než se oheň v krbu konečně rozhoří. K tomu, aby se u vás doma rozhostilo příjemné teplo, musíte jen otočit knoflíkem.

Počáteční investice nebude zdaleka tak vysoká, jako například u tepelného čerpadla. To si totiž řada rodin nemůže dovolit, rozpočet je někdy příliš napjatý. Chcete si ušetřit práci, ale také uspořit místo? Nezapomeňte, dřevo si musíte nejen naštípat, ale také jej někde uskladnit. Nároky na prostor jsou velmi vysoké, a pokud chcete nadělat dřevo svépomocí, obětujete pár volných víkendů.

Zásobník na LPG je zde nutností

Jde o moderní záležitost, LPG se používá už hodně dlouho nejen pro vytápění. Jediné, co opravdu potřebujete, je zásobník na LPG, jenž má nadzemní i podzemní variantu. Záleží na možnostech terénu, ale i požadavcích klientů. Samozřejmostí je odborná konzultace, ale také propracované zabezpečení. Jde to i bez sazí a kouře, šetrnější přístup k přírodě nepochybně také potěší.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.
Pokračovat ve čtení „Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?“

Plánujete položit novou podlahu? Poradíme Vám s jejím výběrem.

Součástí každého bytu nebo domu jsou samozřejmě podlahy. Pokud plánujete celkovou rekonstrukci, určitě se zaměřte i na tento prvek, jelikož není dobré tuto část místnosti nechat bez povšimnutí.
Pokračovat ve čtení „Plánujete položit novou podlahu? Poradíme Vám s jejím výběrem.“

Moderní bydlení v domě s elegantními garážovými vraty

Bydlení je zajímavé téma, protože je to součást naší kultury, výsledek snažení stovek generací lidí před námi a v neposlední řadě i obraz každého z nás, jak si bydlení představuje a jak si ho také v konečné fázi vybudujeme. Historicky ho nelze chápat jako neustále stoupající křivku, ale jako postupně zvedající se vlnovku. Třeba hromadná výstavba sídlišť po roce 1960 znamenala ohromný skok dopředu, třeba jen tím, že milióny obyvatel měly denně k dispozici teplo, pitnou studenou i teplou vodu atd. Uteklo 50 let, a když i to se stalo samozřejmostí pro skoro všechny obyvatele ČR, míříme jako společnost výš. A teď chceme mít všechny vymoženosti „paneláku“, ale bydlet každý sám. To je vlastně účel satelitních městeček, kde jde také o prefabrikaci, ale v desítkách stejných nebo podobných domků, vlastně panelák naležato.
Pokračovat ve čtení „Moderní bydlení v domě s elegantními garážovými vraty“

Tepelné čerpadlo zajistí vašemu domu levné vytápění a ohřev vody

V posledních letech se klade stále větší důraz na ekologii. Šetrnost k životnímu prostředí je patrná při výstavbě nových rodinných domů, ty většinou již spadají do nízkoenergetické třídy. Napomáhají k tomu nejrůznější moderní systémy a technologie. Jedním z účinných opatření, jak snížit spotřebu energií a zajistit menší zátěž životního prostředí, je využití tepelného čerpadla.

Hlavní výhody tepelných čerpadel

Spotřeba elektřiny a plynu je zejména ve starších objektech značně vysoká a nákladná, představuje tudíž pro mnoho majitelů dosti velký problém. Tepelná čerpadla pro rodinné domy dokážou tuto spotřebu výrazně omezit, čímž snížíte celkové náklady na provoz domácnosti.

Tepelné čerpadlo je moderním zařízením, které má vysokou účinnost. Hlavní předností je fakt, že je jeho zdrojem tepla energie z okolí. Existují přitom tři základní druhy čerpadel dle toho, odkud si onu energii berou. Rozlišují se tedy tepelná čerpadla vzduch/voda, země/voda a voda/voda.

Asi nejvíce využívanými zařízeními v rodinných domech jsou tepelná čerpadla vzduch/voda, jež si většinu energie pro vytápění objektu či ohřev vody berou z okolního vzduchu. Ten samozřejmě nic nestojí, takže vytápění domu je velmi levnou záležitostí. Přitom mají tepelná čerpadla pro rodinné domy skutečně mimořádnou účinnost. Zatímco má například kotel na tuhá paliva účinnost, tedy využití vstupní energie, pouze kolem 0,75, u tepelného čerpadla se může pohybovat až na hodnotě 4,7, což platí hlavně pro zařízení země/voda, které získává energii z plochy pozemku, případně z hlubinného vrtu.

Tepelná čerpadla jsou sama o sobě ekologickými systémy. Při jejich fungování nevznikají žádné plyny a látky s obsahem CO2, tudíž přispívají ke zlepšení ovzduší a obecně životního prostředí.

Pořízení tepelného čerpadla nemusí být nedostupnou záležitostí

Je pravdou, že investice do tepelných čerpadel něco stojí. Dají se však využít různé podpůrné dotační programy, díky nimž se vám výrazně sníží náklady při pořízení systému, a to až o desítky procent.

Průmyslová tepelná čerpadla

Na trhu jsou k dostání nejen zařízení pro rodinné domy, chaty a chalupy, využívají se rovněž výkonnější tepelná čerpadla pro průmysl, která nacházejí stále větší uplatnění ve firmách po celém Česku, což je jedině dobře, neboť jsou to právě průmyslové podniky, jež stále patří k největším znečišťovatelům životního prostředí.

Špičková tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl dodává společnost MasterTherm. Kompletní informace o jejích produktech naleznete na webových stránkách mastertherm.cz.