Vyplatí se tepelná čerpadla i když klesnou ceny plynu, elektřiny apod.?

Tepelná čerpadla byla i v době nízkých cen energetických komodit nejúspornějším zdrojem tepla, konkrétně se jednalo o jednotky země/voda. Jejich pozici tak neohrozí ani případný pokles cen zemního plynu, uhlí, dřeva, elektřiny apod. Neplatí však univerzálně, že tepelné čerpadlo zaručuje nižší náklady na teplo při zachování stabilních dodávek bez ohledu na povětrnostní podmínky. Aby vám nový zdroj tepla a teplé vody dělal radost, je třeba najít prodejce, který:

  1. Má ve svém portfolio více typů tepelných čerpadel, tj. je schopen poskytnout objektivně vhodné doporučení ve vztahu ke kupovanému typu tepelného čerpadla.
  2. Nabízí tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem, přičemž topný faktor čerpadla ověřil nezávislý zkušební ústav.
  3. Jež je schopen kromě prodeje zajistit i instalaci, uvedení do provozu a následný servis.

 Zkušení servisní technici se shodují v tom, že na ekonomiku provozu má zhruba stejný podíl kvalita (topný faktor) tepelného čerpadla i kvalita instalace a následného servisu.

Porovnání „od stolu“ přináší rizika

S ohledem na výše uvedené nestačí „od stolu“ porovnat popisky tepelných čerpadel na internetových stránkách, ale také se zajímat o:

  • pravdivost uváděných informací,
  • přidanou hodnotu jednotlivých prodejců ve vztahu k instalaci, uvedení do provozu a následný servis.

Pouze v takovém případě maximalizujete pravděpodobnost toho, že:

  1. Vaše náklady na teplo a teplou vodu výrazně klesnou.
  2. Budete mít dostatek tepla a teplé vody bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.
  3. Tepelné čerpadlo vás nebude rušit nadměrným hlukem.
  4. Tepelné čerpadlo nebude trpět častými poruchami způsobujícími kratší životnost.

Více typů na výběr tepelných čerpadel najdete na internetových stránkách https://www.abeceda-cerpadel.cz/

Zdroj obrázku: klikkipetra / Shutterstock.com

Kuchyňská linka na míru Vám zajistí maximalizaci užitných prostor

Kuchyně se v bytě přestavuje buď v rámci rekonstrukce celého bytu, ale většinou samostatně, hlavně z ekonomických důvodů. Kuchyní na míru se vybavují samozřejmě i novostavby domu.
Kuchyňská linka je v domácnosti místo, kde tráví, především žena, či ten, kdo vaří, mnoho času a tak je dobré, aby kuchyňská linka splňovala důležité parametry, jako je účelnost a estetický vzhled. Kuchyňská linka na míru je efektivním řešením, kterým bude zpříjemňovat život v bytě či domu po dobu mnoha následujících let.
Pokračovat ve čtení „Kuchyňská linka na míru Vám zajistí maximalizaci užitných prostor“

Propanové vytápění je ekologické, kyne mu velká budoucnost

V moderní době se dává velký důraz na věci, které ladí společně s přírodou a zbytečně jí neškodí. Obejdou se bez chemie, nezatěžují životní prostředí a v neposlední řadě také nezpůsobí průvan v peněženkách.

Neradi se zatěžujete s přípravou dřeva na zimní období? Považujete uhlí za nejméně ekologické palivo? Potom byste měli zvážit LPG, kde je uhlíková stopa výrazně nižší než u dřívější klasiky. Není právě tohle budoucnost pro 21. století? Je nutné se zamyslet nejen nad šetrností k okolí, ale i nad cenovou hladinou.

Levnější než vytápění na elektřinu

Uhlíková stopa propanu je zlomkem toho, co vzniká při spalování uhlí. Vytápění domu na LPG je tedy přívětivé k planetě, ale také znamená úsporu v porovnání s elektrickým topením, zvláště pak, pokud vezmeme v potaz aktuální situaci na energetickém trhu. Bez sazí a také bez čekání, než se oheň v krbu konečně rozhoří. K tomu, aby se u vás doma rozhostilo příjemné teplo, musíte jen otočit knoflíkem.

Počáteční investice nebude zdaleka tak vysoká, jako například u tepelného čerpadla. To si totiž řada rodin nemůže dovolit, rozpočet je někdy příliš napjatý. Chcete si ušetřit práci, ale také uspořit místo? Nezapomeňte, dřevo si musíte nejen naštípat, ale také jej někde uskladnit. Nároky na prostor jsou velmi vysoké, a pokud chcete nadělat dřevo svépomocí, obětujete pár volných víkendů.

Zásobník na LPG je zde nutností

Jde o moderní záležitost, LPG se používá už hodně dlouho nejen pro vytápění. Jediné, co opravdu potřebujete, je zásobník na LPG, jenž má nadzemní i podzemní variantu. Záleží na možnostech terénu, ale i požadavcích klientů. Samozřejmostí je odborná konzultace, ale také propracované zabezpečení. Jde to i bez sazí a kouře, šetrnější přístup k přírodě nepochybně také potěší.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.
Pokračovat ve čtení „Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?“

Plánujete položit novou podlahu? Poradíme Vám s jejím výběrem.

Součástí každého bytu nebo domu jsou samozřejmě podlahy. Pokud plánujete celkovou rekonstrukci, určitě se zaměřte i na tento prvek, jelikož není dobré tuto část místnosti nechat bez povšimnutí.
Pokračovat ve čtení „Plánujete položit novou podlahu? Poradíme Vám s jejím výběrem.“