Levné teplo a teplá voda pro firmy? Spolehlivě je doručí toto tepelné čerpadlo

Průmyslové tepelné čerpadlo HELIOTERM SOLID M oceňuje odborná veřejnost v západní Evropě i České republice, kde jako jediný obnovitelný zdroj získalo ocenění TZB EXPO. Čím je toto tepelné čerpadlo tak výjimečné, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

HELIOTERM SOLID M je průmyslové tepelné čerpadlo původem z Rakouska, kde spolehlivě dodává teplo ve městech i horských oblastech. Často jej najdete u objektů, které si nemohou dovolit výpadky dodávek levného tepla a teplé vody, tj. hotely, penziony, kongresové sály, sportoviště, školy apod.

Toto tepelné čerpadlo v porovnání s konkurencí vyniká velmi nízkými provozními náklady s průměrný ročním topným faktorem 5,2. V kaskádním zapojení s jedním regulátorem lze s HELIOTERM SOLID M dosáhnout topného výkonu 600 kW.

Dále, díky patentovaným spirálovým kompresorům je HELIOTERM SOLID M vysoce spolehlivým a bezúdržbovým zdrojem tepla, přičemž jeho výkon neklesá výrazně ani při poklesu venkovních teplot pod bod mrazu. Zatímco u běžných průmyslových tepelných čerpadel klesá výkon při poklesu venkovních teplot na -10 °C o cca 25 %, v případě HELIOTERM SOLID M se jedná o pokles o 10 %. Stejně tak, HELIOTERM SOLID M je jedním z mála průmyslových tepelných čerpadel vzduch/voda dostupné v České republice, které je schopno fungovat při venkovních teplotách -25 °C, vyžaduje přitom výrazně menší dotopový kotel.

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

Připraveno na kontakt s lidmi

Tepelné čerpadlo HELIOTERM SOLID M je obdivuhodným produktem i pokud jde o kvalitu zpracování venkovní jednotky, která má kompletně zakryté ventilátory  i přípojky. Navíc, tepelné čerpadlo je možné dovybavit bezpečným zakrytím ventilátorů pro případ umístění na místě s vyšší intenzitou pohybu osob, tj. školách, školkách, hotelech apod.

A to není vše!

Výčet výhod na výše uvedených řádcích není kompletní, více informací o HELIOTERM SOLID M najdete na těchto internetových stránkách: https://www.gt-energy.cz/cz/heliotherm-solid-m.

Zdroj obrázku: milezaway / Shutterstock.com

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.
Pokračovat ve čtení „Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?“

Tepelná čerpadla jsou ideální možností, jak vytápět


Řada lidí si nejenom u nových domů, ale i u rekonstrukcí těch stávajících často láme hlavu nad tím, jak co nejefektivněji a samozřejmě nejlevněji vytápět. V tomto ohledu jsou jednou z nejlepších voleb tepelná čerpadla, jelikož pracují doslova na dokonalém principu. Dokážou totiž využívat teplo z jiného zdroje, a to poté předávat dále, a použít ho tak k samotnému vytápění. Na trhu existuje několik typů tepelných čerpadel, které se liší podle toho, odkud dané teplo čerpají. Mezi ty nejznámější patří rozhodně typ vzduch – voda, kdy se teplo čerpá právě z venkovního vzduchu, nebo typ voda – voda, či typ země – voda, kdy je však třeba hlubinný vrt. Nejčastěji se tak používá právě první jmenované.
Pokračovat ve čtení „Tepelná čerpadla jsou ideální možností, jak vytápět“

Levné krby do každého domu

Lidé v rodinných domech dnes potřebují řešit především vytápění. Vytápění je důležitý systém, bez kterého se v našich zeměpisných šířkách neobejdete. Pro realizaci vytápění je možné jít několika cestami, někomu vyhovuje vytápění plynovým nebo elektrickým kotlem, které je bezpracné, nicméně je potřeba počítat se spotřebou plynu nebo elektrické energie. Další možností je tepelné čerpadlo, jeho účinnost a úspora je velmi znatelná, nevýhodou je však to, že tepelné čerpadlo a především jeho součásti vám zaberou poměrně dost místa. Chcete-li ušetřit a nemáte dostatek místa pro umístění tepelného čerpadla, vyřešte situaci krbem. Krby jsou topidla využívaná řádově stovky let, za tu dobu se vyvinula ve velmi účinný systém vytápění, který spolehlivě ušetří velké množství nákladů na vytápění.
Pokračovat ve čtení „Levné krby do každého domu“