Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.
Pokračovat ve čtení „Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?“

Tepelná čerpadla jsou ideální možností, jak vytápět


Řada lidí si nejenom u nových domů, ale i u rekonstrukcí těch stávajících často láme hlavu nad tím, jak co nejefektivněji a samozřejmě nejlevněji vytápět. V tomto ohledu jsou jednou z nejlepších voleb tepelná čerpadla, jelikož pracují doslova na dokonalém principu. Dokážou totiž využívat teplo z jiného zdroje, a to poté předávat dále, a použít ho tak k samotnému vytápění. Na trhu existuje několik typů tepelných čerpadel, které se liší podle toho, odkud dané teplo čerpají. Mezi ty nejznámější patří rozhodně typ vzduch – voda, kdy se teplo čerpá právě z venkovního vzduchu, nebo typ voda – voda, či typ země – voda, kdy je však třeba hlubinný vrt. Nejčastěji se tak používá právě první jmenované.
Pokračovat ve čtení „Tepelná čerpadla jsou ideální možností, jak vytápět“

Levné krby do každého domu

Lidé v rodinných domech dnes potřebují řešit především vytápění. Vytápění je důležitý systém, bez kterého se v našich zeměpisných šířkách neobejdete. Pro realizaci vytápění je možné jít několika cestami, někomu vyhovuje vytápění plynovým nebo elektrickým kotlem, které je bezpracné, nicméně je potřeba počítat se spotřebou plynu nebo elektrické energie. Další možností je tepelné čerpadlo, jeho účinnost a úspora je velmi znatelná, nevýhodou je však to, že tepelné čerpadlo a především jeho součásti vám zaberou poměrně dost místa. Chcete-li ušetřit a nemáte dostatek místa pro umístění tepelného čerpadla, vyřešte situaci krbem. Krby jsou topidla využívaná řádově stovky let, za tu dobu se vyvinula ve velmi účinný systém vytápění, který spolehlivě ušetří velké množství nákladů na vytápění.
Pokračovat ve čtení „Levné krby do každého domu“