Jídelní židle mohou rozjasnit celou jídelnu

Jídelní židle jsou nezbytnou součástí každé jídelny, každé kuchyně v jakémkoliv bytě. Bez židle budí kuchyň nebo jídelna nezvyklý dojem neútulnosti a nepohodlí. Nikdo si zřejmě nebude zařizovat kuchyň či jídelní kout, aby v něm obědval či večeřel ve stoje, jako někde ve městě v zařízení s rychlým občerstvením. Na dnešním trhu je jídelních židlí nepřeberné množství.
Pokračovat ve čtení „Jídelní židle mohou rozjasnit celou jídelnu“

Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?

Mnozí lidé si bez záclon a závěsů domov snad ani neumí představit. Místnosti by jim bez nich připadaly holé. Pro jiné představují přežitek a zbytečný lapač prachu, který do světa interiérového designu dávno nepatří. Kdo z nich má pravdu? Záleží na úhlu pohledu. Jak závěsy, tak záclony mohou domácnosti prospět. Ale musíte si umět správně vybrat.

Pokračovat ve čtení „Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?“

Jak vybírat ručníky a osušky do koupelny?

V rámci denní hygieny je potřeba se po každé sprše důkladně otřít ručníkem, abyste při opuštění koupelny nebyli ještě mokří. Čím lepší ručník nebo osušku máte k dispozici, tím rychleji a snadněji se osušíte. V tomto článku se dozvíte několik základních rad, podle kterých je vhodné se řídit při nákupu nových ručníků a osušek.

Hustší ručníky lépe sají

Kvalitní ručník se pozná už při prvním dotyku. Je-li příliš tenký, dá se předpokládat, že nebude kvalitní a praktický, protože nemá potřebnou hustotu vláken. Proto si při nákupu všímejte informací od výrobce či prodejce, které se týkají gramáže. Kvalitní produkty by měly mít hustotu vláken minimálně 450 – 500 g/m2.

Čím vyšší je hustota vláken, tím jsou ručníky a osušky lepší z hlediska absorbování vlhkosti. Už při lehkém dotyku dokážou z pokožky setřít vlhkost, osušení po sprše či třeba pobytu v bazénu je pak rychlejší a rovněž i příjemnější.

Přírodní materiály jsou vždy lepší

Pokud si chcete pořídit to nejlepší, upřednostněte ručníky a osušky, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Velmi dobré jsou produkty z bavlny, jež má obecně velmi dobré savé vlastnosti. Bavlna je navíc snadno udržovatelná a nevyžaduje speciální péči. V neposlední řadě přírodní materiály zpravidla nezpůsobují žádné alergické reakce, takže se hodí i pro ty z vás, kteří mají citlivější pokožku.

Tipy na správnou péči o ručníky

Kromě samotného výběru je nutné rovněž vědět, jak se o ručníky a osušky starat. Spousta domácích hospodyněk dělá velkou chybu při praní, kdy používá příliš velké množství pracího prášku a aviváže. Zejména aviváž při praní ručníků nemusíte vůbec používat, je v tomto případě spíše na škodu, neboť snižuje hebkost a měkkost materiálu.

Dále je vhodné ručníky prát odděleně od ostatního prádla. A ideálně tak, abyste pračku neměli příliš plnou, jinak může dojít k rychlejšímu opotřebení látky a ručníky opět ztrácí svoji jemnost. V každém případě doporučuji řídit se radami, které pro praní a sušení uvádí výrobce na štítcích výrobků.

Jak si usnadnit vaření díky správnému nádobí a kuchyňským doplňkům

Vaření bez chytrých spotřebičů a šikovných pomocníků si snad už ani neumíme představit. Čím vším si můžeme práci usnadnit a jak vykouzlit chutné pokrmy díky pár kouskům kuchyňského vybavení? Možností je celá řada a základ spočívá ve vytvoření ideálního prostředí přesně pro vaše potřeby. Začněte na minimu a postupně si pořizujte další důležité kousky, o kterých víte, že je oceníte a dokážete je využít. Když na to přijde, tak dokážete ušetřit až překvapivě velké množství času. Tím pádem můžete připravovat zdravá jídla a začít pracovat na zlepšování svých kuchařských dovedností.

Usnadněte si pečení s pomůckami

V kuchyni nejen vaříme, ale i pečeme. Pro oba úkony je důležité správné vybavení. Formy na pečení různých tvarů a velikosti jsou povinnou součástí každé kuchyně, kde vznikají výborné domácí dezerty. Vyzkoušejte jednoduché hrnečkové recepty a uvidíte, že příprava vlastních dezertů není nijak složitá, stačí mít jenom dobrý recept, suroviny a pořádnou formu. Pro další experimentování v kuchyni jistě oceníte i pomůcky, jako jsou košíčky na muffiny a formy s nepřilnavým povrchem. Teď už stačí se do toho jenom pustit a vybrat si takový recept, který vás oslní na první pohled.

Tlakový hrnec pro snadnou přípravu výborných jídel

V tlakovém hrnci vykouzlíte chutné rozpadající se maso a pokrmy s výborně promísenými chutěmi. Stačí pouze vložit suroviny a nechat požadovanou dobu pracovat. Tlakový hrnec dokáže značně urychlit dobu potřebnou pro přípravu některých pokrmů v porovnání s pečením v troubě či běžným vařením. Existuje celá řada receptů, které využívají výborných vlastností tlakového hrnce. Po pár uvařených pokrmech v tomto hrnci poznáte, že chuť rozhodně stojí za to, a už ho nebudete chtít vyměnit za běžné vaření.

Zdravé vaření nemusí být vůbec složité

Vaření z běžných surovin není vůbec nic složitého. Příprava masa je překvapivě jednoduchá, uvaření přílohy zabere pár minut a celé jídlo doplníte zdravou zeleninou. Předtím, než se začnete vymlouvat na to, že nemáte čas na přípravu zdravého jídla, zkuste si pár jednoduchých pokrmů připravit. Stačí správně použít koření a mít k dispozici dobré nádoby a pomůcky na vaření a úspěch je téměř zaručen. Podívejte se na nabídku nádobí do kuchyně z eshopu Möbelix.cz a vyberte si všechny základní věci pro snadnou přípravu chutných a hlavně zdravých jídel. Díky dobré kuchyni a efektivnímu vaření si snadno připravíte i vlastní jídla vhodná do redukčních režimů.

Zařiďte si funkční kuchyň, kde se budete cítit příjemně

Dalším předpokladem pro pohodlnou přípravu chutných pokrmů je to správné vybavení a hlavně dobře zařízená kuchyň. Základní rozmístění pracovní linky, skříněk, dřezu, sporáku a uložení důležitých a často využívaných spotřebičů je velmi důležité. Nebojte se přizpůsobit si vlastní kuchyň podle svého obrazu. Zkuste si naplánovat funkční kuchyni podle moderních trendů a uvidíte, že nebudete litovat. Řešení pro inspiraci obohaťte i o vlastní nápady. Po pár zkušenostech s prací v kuchyni již musíte mít představu o tom, co vám vyhovuje a jaké uspořádání je pro vás nejlepší.

Drobné nezbytnosti pro ušetření cenné námahy a minut

Menší pomůcky, jako je metlička, mixér, šlehač a další drobnosti dokážou výrazně urychlit celou přípravu pokrmů. Díky těmto doplňkům se nebudete muset ručně dřít se šleháním, strouháním a podobnými činnostmi. I když se mohou tyto drobnosti zdát jako nepodstatné, po čase poznáte rozdíl v pohodlnosti přípravy pokrmů. A navíc bude výsledek jistě i mnohem lépe nasekaný a našlehaný než při ruční práci. Podívejte se na tipy, jak ušetřit čas v kuchyni a využívejte svůj čas efektivně. I tak můžete připravovat výborné pokrmy klidně i každý den.

Odpočívejte pohodlně a v teple díky sedacím vakům

20160202230158Máte rádi život v pohybu a na dovolenou se téměř každoročně vydáváte po vlastní ose? Nebo máte u nás či v zahraničí chatu, kde trávíte celé léto ve dvou? Ať tak nebo tak, při cestování i pobytu na chalupě vám skvěle poslouží sedací vaky a pytle. Jednoduše je převezete, kde budete potřebovat a nebudete muset vynaložit téměř žádnou sílu. Jsou lehké, hezké, pohodlné a uchrání vás od chladu země, ať už je položíte na zem nebo podlahu v domě.

Stále oblíbenější způsob sezení

Sedací vaky a pytle jsou u nás i v zahraničí velmi oblíbené. Díky jejich pestrosti i mnoha způsobům provedení si vyberete, ať už chcete klasický a elegantní kousek, nebo raději něco netradičního, do očí bijícího a přitom levného.

Levné sedací vaky se uzpůsobí tělu každého. Jsou velmi tvárné, příjemné a dá se v nich výborně relaxovat. Ocení je jak mladí, tak starší uživatelé a vydržíte v nich sedět či ležet dlouhé hodiny, aniž by vás cokoli tlačilo.

Díky bohaté výplni nehrozí, že by vám bylo chladno od země. Ať už se rozhodnete pro sezení, nebo polohu vleže či pololeže, chlad na vás nedosáhne. Jsou také výborným pelíškem pro miminka, která se v nich cítí jako v peřině a ležení je jim velmi příjemné.

Poohlédněte se po taburetech

Odedávna jsou oblíbené i taburetky. I u nich nehrozí, že by byl problém je přemístit. Naložíte je do kufru vozidla a převezte tam, kde hodláte trávit svoji dovolenou. Už jako malí jsme je rádi používali v kuchyních či v obývacích pokojích právě pro jejich snadné posunování. Možná se vám bude zdát, že na nich nemůžete vydržet sedět dlouho, to se ovšem budete plést. Taburetky jsou pohodlné, levné, vzhledově velmi příjemné a jejich pořízením zaručeně jen získáte, nikoli ztratíte.

Nenechte si kazit dovolenou chladem nebo nedostatkem místa k sezení. Stačí si prohlédnout nabídku sedacích pytlů, vaků, taburetů a obohatit o ně váš interiér nebo dovolenkové vybavení. Budete bezesporu spokojeni.