Jaké doplňky zvolit pro moderní ložnici?

V moderní ložnici stejně jako v její klasické verzi, nesmí chybět postel a rovněž ani moderní a praktické šatní skříně s posuvnými dveřmi. Nábytek je stále nejvíce vyráběn ze dřeva či jeho imitace, současné trendy vyzdvihují čalouněné postele. U moderní ložnice však nenajdete žádné detailní rytí či zdobení. Interiér je tvořen nábytkem s rovnými, čistými a hladkými liniemi, které dodávají místnosti jednoduchost a vzdušnost. Použití barev se meze nekladou, záleží pouze na vás, zda budete spát v ložnici ve stylu moderní romantiky nebo nekompromisního minimalismu.
Pokračovat ve čtení „Jaké doplňky zvolit pro moderní ložnici?“

Jídelní židle mohou rozjasnit celou jídelnu

Jídelní židle jsou nezbytnou součástí každé jídelny, každé kuchyně v jakémkoliv bytě. Bez židle budí kuchyň nebo jídelna nezvyklý dojem neútulnosti a nepohodlí. Nikdo si zřejmě nebude zařizovat kuchyň či jídelní kout, aby v něm obědval či večeřel ve stoje, jako někde ve městě v zařízení s rychlým občerstvením. Na dnešním trhu je jídelních židlí nepřeberné množství.
Pokračovat ve čtení „Jídelní židle mohou rozjasnit celou jídelnu“

Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?

Mnozí lidé si bez záclon a závěsů domov snad ani neumí představit. Místnosti by jim bez nich připadaly holé. Pro jiné představují přežitek a zbytečný lapač prachu, který do světa interiérového designu dávno nepatří. Kdo z nich má pravdu? Záleží na úhlu pohledu. Jak závěsy, tak záclony mohou domácnosti prospět. Ale musíte si umět správně vybrat.

Pokračovat ve čtení „Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?“

Jak vybírat ručníky a osušky do koupelny?

V rámci denní hygieny je potřeba se po každé sprše důkladně otřít ručníkem, abyste při opuštění koupelny nebyli ještě mokří. Čím lepší ručník nebo osušku máte k dispozici, tím rychleji a snadněji se osušíte. V tomto článku se dozvíte několik základních rad, podle kterých je vhodné se řídit při nákupu nových ručníků a osušek.

Hustší ručníky lépe sají

Kvalitní ručník se pozná už při prvním dotyku. Je-li příliš tenký, dá se předpokládat, že nebude kvalitní a praktický, protože nemá potřebnou hustotu vláken. Proto si při nákupu všímejte informací od výrobce či prodejce, které se týkají gramáže. Kvalitní produkty by měly mít hustotu vláken minimálně 450 – 500 g/m2.

Čím vyšší je hustota vláken, tím jsou ručníky a osušky lepší z hlediska absorbování vlhkosti. Už při lehkém dotyku dokážou z pokožky setřít vlhkost, osušení po sprše či třeba pobytu v bazénu je pak rychlejší a rovněž i příjemnější.

Přírodní materiály jsou vždy lepší

Pokud si chcete pořídit to nejlepší, upřednostněte ručníky a osušky, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Velmi dobré jsou produkty z bavlny, jež má obecně velmi dobré savé vlastnosti. Bavlna je navíc snadno udržovatelná a nevyžaduje speciální péči. V neposlední řadě přírodní materiály zpravidla nezpůsobují žádné alergické reakce, takže se hodí i pro ty z vás, kteří mají citlivější pokožku.

Tipy na správnou péči o ručníky

Kromě samotného výběru je nutné rovněž vědět, jak se o ručníky a osušky starat. Spousta domácích hospodyněk dělá velkou chybu při praní, kdy používá příliš velké množství pracího prášku a aviváže. Zejména aviváž při praní ručníků nemusíte vůbec používat, je v tomto případě spíše na škodu, neboť snižuje hebkost a měkkost materiálu.

Dále je vhodné ručníky prát odděleně od ostatního prádla. A ideálně tak, abyste pračku neměli příliš plnou, jinak může dojít k rychlejšímu opotřebení látky a ručníky opět ztrácí svoji jemnost. V každém případě doporučuji řídit se radami, které pro praní a sušení uvádí výrobce na štítcích výrobků.

Jak si usnadnit vaření díky správnému nádobí a kuchyňským doplňkům

Vaření bez chytrých spotřebičů a šikovných pomocníků si snad už ani neumíme představit. Čím vším si můžeme práci usnadnit a jak vykouzlit chutné pokrmy díky pár kouskům kuchyňského vybavení? Možností je celá řada a základ spočívá ve vytvoření ideálního prostředí přesně pro vaše potřeby. Začněte na minimu a postupně si pořizujte další důležité kousky, o kterých víte, že je oceníte a dokážete je využít. Když na to přijde, tak dokážete ušetřit až překvapivě velké množství času. Tím pádem můžete připravovat zdravá jídla a začít pracovat na zlepšování svých kuchařských dovedností.

Usnadněte si pečení s pomůckami

V kuchyni nejen vaříme, ale i pečeme. Pro oba úkony je důležité správné vybavení. Formy na pečení různých tvarů a velikosti jsou povinnou součástí každé kuchyně, kde vznikají výborné domácí dezerty. Vyzkoušejte jednoduché hrnečkové recepty a uvidíte, že příprava vlastních dezertů není nijak složitá, stačí mít jenom dobrý recept, suroviny a pořádnou formu. Pro další experimentování v kuchyni jistě oceníte i pomůcky, jako jsou košíčky na muffiny a formy s nepřilnavým povrchem. Teď už stačí se do toho jenom pustit a vybrat si takový recept, který vás oslní na první pohled.

Tlakový hrnec pro snadnou přípravu výborných jídel

V tlakovém hrnci vykouzlíte chutné rozpadající se maso a pokrmy s výborně promísenými chutěmi. Stačí pouze vložit suroviny a nechat požadovanou dobu pracovat. Tlakový hrnec dokáže značně urychlit dobu potřebnou pro přípravu některých pokrmů v porovnání s pečením v troubě či běžným vařením. Existuje celá řada receptů, které využívají výborných vlastností tlakového hrnce. Po pár uvařených pokrmech v tomto hrnci poznáte, že chuť rozhodně stojí za to, a už ho nebudete chtít vyměnit za běžné vaření.

Zdravé vaření nemusí být vůbec složité

Vaření z běžných surovin není vůbec nic složitého. Příprava masa je překvapivě jednoduchá, uvaření přílohy zabere pár minut a celé jídlo doplníte zdravou zeleninou. Předtím, než se začnete vymlouvat na to, že nemáte čas na přípravu zdravého jídla, zkuste si pár jednoduchých pokrmů připravit. Stačí správně použít koření a mít k dispozici dobré nádoby a pomůcky na vaření a úspěch je téměř zaručen. Podívejte se na nabídku nádobí do kuchyně z eshopu Möbelix.cz a vyberte si všechny základní věci pro snadnou přípravu chutných a hlavně zdravých jídel. Díky dobré kuchyni a efektivnímu vaření si snadno připravíte i vlastní jídla vhodná do redukčních režimů.

Zařiďte si funkční kuchyň, kde se budete cítit příjemně

Dalším předpokladem pro pohodlnou přípravu chutných pokrmů je to správné vybavení a hlavně dobře zařízená kuchyň. Základní rozmístění pracovní linky, skříněk, dřezu, sporáku a uložení důležitých a často využívaných spotřebičů je velmi důležité. Nebojte se přizpůsobit si vlastní kuchyň podle svého obrazu. Zkuste si naplánovat funkční kuchyni podle moderních trendů a uvidíte, že nebudete litovat. Řešení pro inspiraci obohaťte i o vlastní nápady. Po pár zkušenostech s prací v kuchyni již musíte mít představu o tom, co vám vyhovuje a jaké uspořádání je pro vás nejlepší.

Drobné nezbytnosti pro ušetření cenné námahy a minut

Menší pomůcky, jako je metlička, mixér, šlehač a další drobnosti dokážou výrazně urychlit celou přípravu pokrmů. Díky těmto doplňkům se nebudete muset ručně dřít se šleháním, strouháním a podobnými činnostmi. I když se mohou tyto drobnosti zdát jako nepodstatné, po čase poznáte rozdíl v pohodlnosti přípravy pokrmů. A navíc bude výsledek jistě i mnohem lépe nasekaný a našlehaný než při ruční práci. Podívejte se na tipy, jak ušetřit čas v kuchyni a využívejte svůj čas efektivně. I tak můžete připravovat výborné pokrmy klidně i každý den.