Jaké doplňky zvolit pro moderní ložnici?

V moderní ložnici stejně jako v její klasické verzi, nesmí chybět postel a rovněž ani moderní a praktické šatní skříně s posuvnými dveřmi. Nábytek je stále nejvíce vyráběn ze dřeva či jeho imitace, současné trendy vyzdvihují čalouněné postele. U moderní ložnice však nenajdete žádné detailní rytí či zdobení. Interiér je tvořen nábytkem s rovnými, čistými a hladkými liniemi, které dodávají místnosti jednoduchost a vzdušnost. Použití barev se meze nekladou, záleží pouze na vás, zda budete spát v ložnici ve stylu moderní romantiky nebo nekompromisního minimalismu.
Pokračovat ve čtení „Jaké doplňky zvolit pro moderní ložnici?“

4 tipy pro výběr šatní skříně


 

Dostatečný úložný prostor bývá často poměrně složité vyřešit. Jak si poradit s nákupem skříně, aby byli všichni spokojení? Není to nic složitého, ale rozhodně se vyplatí hledat. Podívejte se na 4 jednoduché tipy pro správný výběr dokonalého úložného prostoru, který splní všechny vaše nároky.

Správné vnější rozměry

Důležitým kritériem jsou správné vnější rozměry. Kolik máte místa pro umístění skříně do šatny? V malých prostorech se často uplatňují zabudovaná vestavěná řešení. Pokud se nemusíte příliš ohlížet na to, kolik skříň zabere místa, klidně sáhněte po rozsáhlé a mohutně vypadající komodě. Vhodné prostorové řešení vám pomůže naplno využít dispozice místnosti a získat funkční bydlení přesně podle vašich představ.

Dostatečný úložný prostor

I obrovská skříň může mít špatně řešený vnitřní prostor a nemusí se do ní vejít tolik věcí. Sledujte proto i uspořádání poliček, věšáků a to, jaká je celková kompozice. Zkuste si představit, kolik věcí budete potřebovat uložit a v jakém pořádku je chcete uchovávat. Potřebujete spíše více šuplíku, nebo jste zastánci poliček? Na základě těchto otázek zúžíte výběr dokonalé šatní skříně.

Krásný design

Není to pouze o funkčním využití, ale jedná se o velký kus nábytku zabírající poměrně značnou část místnosti. Myslete proto i na vzhled a zvolte si tu nejlepší možnost. Poznáte, že to není nic jednoduchého a čím více možností si prohlédnete, tím hůře se můžete rozhodovat. Na druhou stranu, až uvidíte konečně tu pravou, poznáte to.

Kombinace s dalším vybavením

Při výběru šatní skříně sledujeme nejen to, jak vypadá samostatně, ale zkusíme si ji představit i přímo v našem bytě u dalšího vybavení. Bát se nemusíte ani lehkých kontrastů. Skutečně záleží hlavně na tom, co se líbí vám, i kdyby příručky o bydlení říkaly něco jiného.

Šatní skřín s posuvnými dveřmi pro pohodlné uložení Vašeho oblečení

Skříně na šaty jsou nezbytnou součástí našich bytů, ale i hotelových pokojů, ubytoven a jiných podobných zařízeních. Skříňové dveře pak plní nejen funkci zakrývání prostoru a šatstva uloženého uvnitř, ale zároveň i pozvedají nebo také snižují estetickou stránku celé místnosti. Nejčastějším skříňovým systémem otevírání jsou dvoje dveře zavěšené v postranních pantech, tedy křídlové neboli klasické otevírání. Dveře při otevření však zabírají mnoho prostoru, otevírají se totiž před skříní, což není vždy vhodné, proto se našlo jiné řešení, a to tzv. dveře skládací. Ty jsou tvořeny dvěma křídly dveří, které se obdobně jako u dveří posuvných při otevření složí na jednu stranu. Úspora prostoru je však malá, dveře totiž potřebují mít prostor pro otevření před skříní o velikosti jednoho křídla, proto se tento systém užívá pro úzké skříně. Další variantou jsou dveře otočné, když křídlo dveří zajede na svou stranu skříně. Ale ani tento systém není bez chyby, při neopatrném užívání se totiž vcelku snadno porouchá.
Pokračovat ve čtení „Šatní skřín s posuvnými dveřmi pro pohodlné uložení Vašeho oblečení“