Šatní skřín s posuvnými dveřmi pro pohodlné uložení Vašeho oblečení

Skříně na šaty jsou nezbytnou součástí našich bytů, ale i hotelových pokojů, ubytoven a jiných podobných zařízeních. Skříňové dveře pak plní nejen funkci zakrývání prostoru a šatstva uloženého uvnitř, ale zároveň i pozvedají nebo také snižují estetickou stránku celé místnosti. Nejčastějším skříňovým systémem otevírání jsou dvoje dveře zavěšené v postranních pantech, tedy křídlové neboli klasické otevírání. Dveře při otevření však zabírají mnoho prostoru, otevírají se totiž před skříní, což není vždy vhodné, proto se našlo jiné řešení, a to tzv. dveře skládací. Ty jsou tvořeny dvěma křídly dveří, které se obdobně jako u dveří posuvných při otevření složí na jednu stranu. Úspora prostoru je však malá, dveře totiž potřebují mít prostor pro otevření před skříní o velikosti jednoho křídla, proto se tento systém užívá pro úzké skříně. Další variantou jsou dveře otočné, když křídlo dveří zajede na svou stranu skříně. Ale ani tento systém není bez chyby, při neopatrném užívání se totiž vcelku snadno porouchá.

Skříň s posuvnými dveřmi

Skříň s posuvnými dveřmi, autor obrázku: MAZZALIARMADI.IT

Bílá šatní skříň

Bílá šatní skříň, autor obrázku: MAZZALIARMADI.IT

Posuvné dveře jsou skvělým řešením

Nejvýhodnějším řešením pro šatní skříně jsou tak dveře posuvné. Skříně s posuvnými dveřmi lze rozdělit do dvou skupin, klasické a vestavěné. Pouze tento typ dveří má výhodu, že nezabírá žádný prostor mimo skříň, tedy při otevření skříně. V podstatě má toto otevírání jednu chybičku, a to tu, že lze otevřít jen jednu stranu. Posuvné dveře ve skříni zabírají jen asi 6 až 8 centimetrů hloubky skříně, navíc jen vpředu. Aby se snadno dveře při otevírání ovládaly, je posunování dveřních křídel nejčastěji vyrobeno z hliníkových kolejniček (kovové pojezdy neboli vodící lišty) a plastovými kolečky s kuličkovými ložisky. Samotné dveře jsou pak v horní části zavěšeny na kovových závěsech na kovové profilové kolejnici. Díky dnešním výrobním postupům a technologiím je možné vyrobit stabilní a pevnou konstrukci se snadnou údržbou, která činí z tohoto systému ten nejvhodnější pro Vaši šatní skříň.

Autor úvodního obrázku – světlá šatní skříň: MAZZALIARMADI.IT

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme