Interiér dle svých představ? Žádný problém

Mnoho lidí jistě sní o vlastním bydlení. Někdo dává přednost rodinnému domu, jiný zase bytu. Jedno však mají lidé společné, a to je také sen o dokonalém interiéru a jeho vybavení, a to nejenom nábytkem, ale i různými doplňky. Často je srdcem interiéru především kuchyň, kde se připravují vybrané pochoutky, či se zde také schází celá rodina při společných jídlech. V tomto ohledu jsou určitě nejvyhledávanějším řešením kuchyně na míru, které se tak dokážou přizpůsobit nejenom požadavkům na celkový prostor, ale i požadavkům samotného klienta. Jednotlivé prvky tak mohou být rozmístěny přesně tak, aby vyhovovali jak z hlediska praktičnosti, tak samozřejmě i z hlediska estetiky. Pokračovat ve čtení „Interiér dle svých představ? Žádný problém“

Šatní skřín s posuvnými dveřmi pro pohodlné uložení Vašeho oblečení

Skříně na šaty jsou nezbytnou součástí našich bytů, ale i hotelových pokojů, ubytoven a jiných podobných zařízeních. Skříňové dveře pak plní nejen funkci zakrývání prostoru a šatstva uloženého uvnitř, ale zároveň i pozvedají nebo také snižují estetickou stránku celé místnosti. Nejčastějším skříňovým systémem otevírání jsou dvoje dveře zavěšené v postranních pantech, tedy křídlové neboli klasické otevírání. Dveře při otevření však zabírají mnoho prostoru, otevírají se totiž před skříní, což není vždy vhodné, proto se našlo jiné řešení, a to tzv. dveře skládací. Ty jsou tvořeny dvěma křídly dveří, které se obdobně jako u dveří posuvných při otevření složí na jednu stranu. Úspora prostoru je však malá, dveře totiž potřebují mít prostor pro otevření před skříní o velikosti jednoho křídla, proto se tento systém užívá pro úzké skříně. Další variantou jsou dveře otočné, když křídlo dveří zajede na svou stranu skříně. Ale ani tento systém není bez chyby, při neopatrném užívání se totiž vcelku snadno porouchá.
Pokračovat ve čtení „Šatní skřín s posuvnými dveřmi pro pohodlné uložení Vašeho oblečení“

Jak zařídit malý byt

Máte malý byt a málo místa? Chcete mít v malém bytě co nejvíc svého oblíbeného nábytku a nevíte, jak ho tam vměstnat? Pak můžete volit mezi dvěma variantami. Buď se z vašeho malého bytu stane skladiště, kde se nebude líbit ani vám, ani vašim hostům, nebo si vyberete na trhu nábytek a předměty nejen skladné, ale i účelné. I malý byt může majiteli poskytnout dostatek komfortu. Je však nutné využít účelně každý detail a každý koutek bytu.
Pokračovat ve čtení „Jak zařídit malý byt“

Vestavěná skříň svou funkčností ušetří spoustu místa

Bytový nábytek prošel dlouhým vývojem k užitnosti a estetice. A jeden z těch nejužitnějších kusů nábytku jsou jistě vestavěné skříně. Někdo to ani za nábytek nepovažuje, protože vytváří přirozenou stěnu, většinou ode zdi ke zdi a od podlahy ke stropu.
Pokračovat ve čtení „Vestavěná skříň svou funkčností ušetří spoustu místa“