Jak zařídit malý byt

Zařízení malého bytu

Máte malý byt a málo místa? Chcete mít v malém bytě co nejvíc svého oblíbeného nábytku a nevíte, jak ho tam vměstnat? Pak můžete volit mezi dvěma variantami. Buď se z vašeho malého bytu stane skladiště, kde se nebude líbit ani vám, ani vašim hostům, nebo si vyberete na trhu nábytek a předměty nejen skladné, ale i účelné. I malý byt může majiteli poskytnout dostatek komfortu. Je však nutné využít účelně každý detail a každý koutek bytu.

V žádném bytě a pro malý byt to platí dvojnásob, nelze pouze bez rozmyslu hromadit věci. Základem je dispozice bytu. Pokud není vhodně umístěná koupelna, kuchyň a další místnosti, je dobré se zamyslet, zda by nebylo nejprve vhodné přistoupit k přestavbě a rekonstrukci bytu. To záleží na vašich finančních možnostech a na tom, zda můžete dobu potřebnou ke stavebním pracím bydlet mimo tento byt. Pokud takovou možnost nemáte, pak nezbývá, než se pustit sami do vybavování bytu potřebným zařízením a nábytkem. Než začnete své malé hnízdečko vybavovat a zaplňovat, je vhodné si nakreslit plánek bytu a z tvrdého papíru vystřihnout tvary vámi vybraného nábytku, vše v příslušném měřítku. Pak už stačí pouze posunovat a umísťovat na papíru tak dlouho, až budete dokonale spokojeni. To vše samozřejmě v případě, že nezvolíte finančně poněkud náročnější řešení v podobě oslovení bytového architekta.

Nábytek, který vám usnadní zařízení malého bytu

Dnešní možnosti skýtají nepřeberné množství různého řešení při vybavování malého bytu. U nábytku je nejpraktičtější volbou zabudování vestavěných skříní s posuvnými dveřmi. Specializované firmy si změří vámi určené prostory a zhotoví vám vestavěné skříně podle vašeho přání. Vyberete si barvu ladící s podlahovou krytinou a výmalbou stěn a zadáte si množství a výšku polic podle vašich potřeb tak, abyste do skříní umístili účelně jak oblečení, boty, tak i domácí spotřebiče a uklízecí potřeby. Jednotlivé kusy nábytku, jako jsou stoly či postele lze rovněž nechat vyrobit na zakázku, ovšem můžete si vybrat i ze širokého sortimentu specializovaných prodejců.

Přečtěte si další tipy jak zařídit malý byt v magazínu HomeInCube.cz.

 

 

Autor úvodního obrázku – zařízení malého bytu: Sarah and Iain

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.