Jak zařídit malý byt

Máte malý byt a málo místa? Chcete mít v malém bytě co nejvíc svého oblíbeného nábytku a nevíte, jak ho tam vměstnat? Pak můžete volit mezi dvěma variantami. Buď se z vašeho malého bytu stane skladiště, kde se nebude líbit ani vám, ani vašim hostům, nebo si vyberete na trhu nábytek a předměty nejen skladné, ale i účelné. I malý byt může majiteli poskytnout dostatek komfortu. Je však nutné využít účelně každý detail a každý koutek bytu.

V žádném bytě a pro malý byt to platí dvojnásob, nelze pouze bez rozmyslu hromadit věci. Základem je dispozice bytu. Pokud není vhodně umístěná koupelna, kuchyň a další místnosti, je dobré se zamyslet, zda by nebylo nejprve vhodné přistoupit k přestavbě a rekonstrukci bytu. To záleží na vašich finančních možnostech a na tom, zda můžete dobu potřebnou ke stavebním pracím bydlet mimo tento byt. Pokud takovou možnost nemáte, pak nezbývá, než se pustit sami do vybavování bytu potřebným zařízením a nábytkem. Než začnete své malé hnízdečko vybavovat a zaplňovat, je vhodné si nakreslit plánek bytu a z tvrdého papíru vystřihnout tvary vámi vybraného nábytku, vše v příslušném měřítku. Pak už stačí pouze posunovat a umísťovat na papíru tak dlouho, až budete dokonale spokojeni. To vše samozřejmě v případě, že nezvolíte finančně poněkud náročnější řešení v podobě oslovení bytového architekta.

Nábytek, který vám usnadní zařízení malého bytu

Dnešní možnosti skýtají nepřeberné množství různého řešení při vybavování malého bytu. U nábytku je nejpraktičtější volbou zabudování vestavěných skříní s posuvnými dveřmi. Specializované firmy si změří vámi určené prostory a zhotoví vám vestavěné skříně podle vašeho přání. Vyberete si barvu ladící s podlahovou krytinou a výmalbou stěn a zadáte si množství a výšku polic podle vašich potřeb tak, abyste do skříní umístili účelně jak oblečení, boty, tak i domácí spotřebiče a uklízecí potřeby. Jednotlivé kusy nábytku, jako jsou stoly či postele lze rovněž nechat vyrobit na zakázku, ovšem můžete si vybrat i ze širokého sortimentu specializovaných prodejců.

Přečtěte si další tipy jak zařídit malý byt v magazínu HomeInCube.cz.

 

 

Autor úvodního obrázku – zařízení malého bytu: Sarah and Iain

Tags: , , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí atraktivní byty za výhodných cenových podmínek.

    Potřebujete pro plastová okna ceník, který je dostupný online? Oknoplastik má pro vás řešení!

    Nechte si vyrobit moderní vchodové dveře do domu na míru od firmy PERITO.


  • Doporučujeme