Terasová prkna pro terasu, která vydrží

Terasová prkna

Pojem terasová prkna asi nepatří mezi nejčastější slovní spojení, která v rozhovorech vyslovíme, ale mohou být našim společníkem, pokud je vhodně použijeme, na celý náš život. Takže, co to je terasové prkno? Obvykle jde o čtyřstranně opracovaná prkna, která slouží jako pokládka teras, alem i podlah v exteriérech či interiéru, důležité také je, že se šroubují na podkladové dřevěné hranoly.

Dřevo je nejstarším stavebním materiálem a i když ho dnes nahradily v mnohém jiné modernější materiály, jeho pozice je „nenahraditelná“. Slouží nám totiž v tom, že pojí moderní bydlení s přírodou kolem nás.

Využití terasových prken

Často se využívá pro přirozené napojení domu na okolní přírodu, případně zahradu. Tím bývá obvykle terasa. Tu si můžeme upravit na tisíc způsobů, ale vězte, že dřevěné terasy jsou nejpřirozenějším spojením mezi domem a zahradou. Dřevo je i v parných letních či chladných zimních dnech mnohem příjemnější než ostatní materiály a při dobré péči vydrží mnoho let.

Na terasová prkna se používají dřeviny evropské i exotické, každá se vyznačuje jinými vlastnostmi, jinak reaguje zejména odolností vůči vodě a povětrnostním vlivům. Mezi dostupnými dřevy bývá za „šlechtice“ považován modřín. Ten se využívá i do velmi náročných prostředí, dokonce i na šindele. Na modřínové výrobky můžeme rovněž narazit i v nábytkářství.

Modřínové dřevo je díky svému zabarvení a úzkým letokruhům velmi estetické, tedy příjemné na pohled i dotek a i když jde o „tuzemský“ materiál, svými vlastnostmi se plně vyrovná exotickým dřevinám. Například svým složením smůly je modřín odolný proti hnilobě nebo hmyzu. A konečně ve srovnání s jinými běžnými dřevinami, třeba smrkem nebo borovicí, je mnohem tvrdší. Svojí tvrdostí se dokonce blíží dřevu dubovému a ani časem neztrácí odolnost a houževnatost. Rozdíl mezi modřínem evropským a sibiřským je ve zbarvení a hlavně v počtu letokruhů, kdy evropský má letokruhů méně.

Terasová prkna lze samozřejmě využít pro vybudování terasy, jejich využití může být mnohem širší. Můžeme z nich budovat menší zahradní stavby, můstky, schodiště či podlahy kolem bazénů, prostě všude, kde chcete využít kvalitních dřevěných materiálů.

Pokud máte zájem o nákup terasových prken, můžeme Vám doporučit kvalitního českého prodejce, firmu Avydon.cz.

Prodejce: www.avydon.cz

Autor úvodního obrázku – terasa z terasových prken: ctechgroup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.