Garážová vrata jsou vizitkou Vašeho domu či firmy

Vrata, stejně jako dveře, jsou vizitkou majitele nebo provozovatele nějakého objektu. Rozbitá, neudržovaná vrata jsou vizitkou úrovně toho, co se skrývá za nimi, takže bychom jim měli věnovat náležitou pozornost a zároveň na nich zbytečně nešetřit, protože jsou součástí celkové image našeho domu nebo naší firmy.

Vrata se dnes vyrábějí v mnoha typech, z mnoha materiálů a s mnohým vybavením. Například sekční garážová vrata jsou vhodná ke standardním garážím, dvojgarážím nebo také ke vjezdům do hromadných garáží. Na první pohled je vidět, že se skládají z několika vodorovných sekcí vyrobených většinou z oceli. Výhodou, mimo efektního vzhledu, jsou dobré tepelně-izolační vlastnosti a jednotlivé spoje mezi sekcemi jsou řešeny tak, že nemůže dojít ke zranění, třeba skřípnutím prstů apod. Sekce jezdí po stranách v kolejnici pomocí kladek s kuličkovými ložisky a v případě, že je budeme ovládat ručně, nevyžadují k tomu velkou sílu, ale je tu možnost je ovládat i pomocí automatu.

Posuvná a průmyslová vrata

Dalším typem vrat jsou posuvná garážová vrata, která umožňují průchod osobám i jen při částečném otevření a jsou vhodná pro prostory s vysokým provozním zatížením. Jde o princip, kdy je vratové křídlo sestaveno čtyř či více sekcí, které jezdí v kolejnici na kladkách pomocí kuličkových ložisek, navíc moderní vrata nadlehčuje pružina, proto je jejich ovládání velmi snadné.

Průmyslová vrata Univers

Průmyslová vrata Univers

Nejklasičtějším typem vrat jsou křídlová, která jdou vhodná pro garáže s omezeným vnitřním prostorem nebo kde je vyžadován častější pohyb osob. U těchto vrat je největší variabilita, protože jejich výroba je vcelku snadná, jednoduché jsou i uchycení v pantech či montáž apod. K otevírání je možnost použít lidskou sílu, ale také automatiku.

Mezi nejoblíbenější garážová i průmyslová vrata patří výklopná, která mají univerzální použití a doporučují se ke všem typů garáží, zejména pro samostatně stojící garáže, na jednotlivá stání v řadových či společných garáží, pro vytápěné i nevytápěné prostory. I zde je možnost k otevírání využít lidskou sílu nebo automatiku.

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí atraktivní byty za výhodných cenových podmínek.

    Potřebujete pro plastová okna ceník, který je dostupný online? Oknoplastik má pro vás řešení!

    Nechte si vyrobit moderní vchodové dveře do domu na míru od firmy PERITO.


  • Doporučujeme