Vestavěná skříň svou funkčností ušetří spoustu místa

Vestavěná skříň

Bytový nábytek prošel dlouhým vývojem k užitnosti a estetice. A jeden z těch nejužitnějších kusů nábytku jsou jistě vestavěné skříně. Někdo to ani za nábytek nepovažuje, protože vytváří přirozenou stěnu, většinou ode zdi ke zdi a od podlahy ke stropu.

Modernizace bytů a dalších prostor a k tomu stále větší potřeba úložného prostoru nás nutí hledat praktické a levné řešení. Každý člověk nebo rodina mají jiné potřeby, liší se i jejich interiéry, takže je potřeba vybavení „ušít na míru“, a tím jsou právě vestavěné skříně. Vestavěné skříně se liší na dva hlavní typy podle toho, jak se otevírají. Některé části mohou mít klasické dveře, ale výhodnější jsou svislé posuvné otevírací dveře, samozřejmě je možno jednotlivé systémy kombinovat.. Uvnitř pak může být rozdělení rozdílné doslova kus od kusu, jde o policový systém na míru. Vestavěné skříně na míru a stěnové systémy jsou totiž flexibilní, praktické a podle výrobce a ceny většinou kvalitní. Mohou tak přinášet pohodlí bydlení každý den
Vestavěné skříně jde využít pro každý účel, takže se hodí i do pracovny nebo knihovny, kde je potřeba velkého místo na ukládání různých pořadačů, časopisů, knih a dalších tiskovin. Vestavěné skříně lze dále vhodně využít na uložení CD a DVD, sbírek skla a další sběratelské věci a objekty. Záleží jen na konstrukci, aby vše bylo řádně a přehledně uloženo a na viditelném místě, navíc se věci chrání před prachem. Jedinou nevýhodou snad je, že vestavěné skříně nemají prosklené stěny, takže při uzavření na ně není vidět. K tomu slouží vitríny apod.

Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně, většinou vyráběné na míru, jsou ideálním řešením pro ložnice, moderní obývací pokoje, předsíně i kanceláře, protože, jak se v praxi ukazuje, v porovnání s běžnými skříněmi se jimi získá až o polovinu více úložného prostoru se zásuvkami, policemi, šatních tyčí apod. Dají se tak vhodně využít i jinak těžko využitelná místa třeba ve starých objektech, třeba prázdné kouty nebo výklenky složitých místností apod., říká se jim „mrtvá místa“.
Vestavěné skříně jsou i vhodným řešením, pokud je snaha rozdělit velkou místnost na dvě části, předěly se dají vytvořit přesně na míru bez dalších stavebních zásahů.

Autor úvodního obrázku – vestavěná skříň: ChrisBohn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.