Jídelní židle mohou rozjasnit celou jídelnu

Jídelní židle

Jídelní židle jsou nezbytnou součástí každé jídelny, každé kuchyně v jakémkoliv bytě. Bez židle budí kuchyň nebo jídelna nezvyklý dojem neútulnosti a nepohodlí. Nikdo si zřejmě nebude zařizovat kuchyň či jídelní kout, aby v něm obědval či večeřel ve stoje, jako někde ve městě v zařízení s rychlým občerstvením. Na dnešním trhu je jídelních židlí nepřeberné množství.

Věřte, že při jejich výběru budete mít problém, kterou židli vybrat, neboť široká škála tvarů a materiálů vás určitě překvapí. Jídelní židle mohou být z nejrůznějších materiálů. Klasické jsou jídelní židle dřevěné, které znalo lidstvo ze všech nejdříve. Každá domácnost i první hospody znají již od nepaměti dřevěné židle různých tvarů.

Moderní plastová jídelní židle
Moderní plastová jídelní židle, autor obrázku: flyskyfrp

Preferujte spíše klasickou řidli nebo židle moderní?

I dnes si může vybrat dřevěné jídelní židle podle svého vkusu. Mohou to být židle klasické, bez ozdob, konstruované pouze se zaměřením na jejich funkčnost. Jsou ovšem k dostání i dřevěné židle různě vyřezávané, zdobené ornamenty, evokujícími dojem starých dob. Záleží na každém, v jakém stylu si zařídí svou kuchyň, či jídelní kout. Jídelní židle si pak může pořídit tak, aby byly přirozeným doplňkem k ostatnímu jídelnímu nábytku. Kdo si potrpí na moderní doplňky, přijde si rovněž určitě na své. Dnešní technologie přináší další nové objevy v materiálech, takže jídelní židle už nemusí být pouze dřevěné. Na českém trhu jsou k dostání židle kovové, plastové, ba i skleněné. U kovových židlí je samozřejmě možné vytvářet nepřeberné množství tvarů. Některé židle vás překvapí svou strohou účelovostí, jiné vás zase okouzlí složitou krásou svých tvarů. Rovněž plastové jídelní židle mají mnoho svých příznivců. Jejich předností je především lehkost, což ocení zejména hospodyňky při úklidu, kdy se nebudou muset namáhat s odtahováním těžších dřevěných židlí. U všech jídelních židlí oceníte variabilitu při výběru různých textilních doplňků. Někdo dá přednost židlím čalouněným, jinému zas vyhovuje jídelní židle bez dalších „zbytečností“.

Oprýskaná rustikální jídelní židle
Oprýskaná rustikální jídelní židle, autor obrázku: Photos by BLPerk
Netradiční jídelní židle
Netradiční jídelní židle, autor obrázku: The Pug Father

autor úvodního obrázku: shoothead

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.