Co by měla splňovat kvalitní kancelářská židle?

Mít v kanceláři kvalitní židli je důležité. Nevěříte? Podívejte se, na co byste se při takové koupi měli zaměřit. Nejde jen o vzhled a cenu, ale o to, jaké má židle funkce. Jde totiž o vaše zdraví. Není židle jako židle, a pokud u stolu trávíte většinu svého času, určitě není dobré šetřit. Proč?

Špatná židle = zdravotní problémy

Židle by měla splňovat několik základních kritérií, bez kterých si můžete zadělat na pořádné zdravotní problémy. Vzhledem k faktu, že při neustálém sezení máte pořád stlačenou páteř, respektive plotýnky, můžete se časem setkat s bolestmi, které nejsou úplně příjemné. Následkem může být i vyhřezlá ploténka, která je bolestivá i při pouhém stání. Bolest dále může postupovat do nohou a i zarputilý člověk, který nejde celé roky k lékaři, se tentokrát k němu dobelhá. Může se vám stát, že vám sdělí i to, že časem můžete jezdit tak akorát na kolečkovém křesle. Nehleďte pouze na cenu, ale i na jiné vlastnosti.

Na co se při výběru zaměřit?

Jestliže přemýšlíte nad tím, jak vybrat správnou židli, podívejte se na pár zásad. Židle kancelářská by měla mít několik funkcí. Těmto funkcím se říká synchronní mechanika a je velmi důležité pro to, aby šla židle nastavit tak, jak zrovna potřebujete.

  • Možná úprava opěrky a opěradel
  • Měla by být výškově stavitelná
  • Dostatečně velký prostor pro sezení

Když to trošku rozvedeme, neměli byste při dlouhém sezení mít strnulou pozici. V tomto případě, vám nastavitelné opěradlo a opěrka umožní pohodlný pohyb. Dostatečně velký prostor na sezení zase zabrání tomu, že vám sedátko končí příliš brzy. Mělo by totiž dosahovat až k ohybu v kolenou. Kancelářské židle levně určitě koupíte, ale dbejte na to, abyste dodrželi těchto pár zásad. Tělo se vám odvděčí a vy nebudete muset řešit situaci, že vás bolí vše, na co si vzpomenete. I při práci se můžete cítit dobře, a ta vám pak půjde lépe od ruky.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.