Jak vybírat záclony, aby se staly skutečnou ozdobou okna?

Záclony vnímáme především jako zdobný prvek, který zkrášlí okno a zútulní pokoj. Vybírat můžeme z celé řady dezénů, od tradičních hustých vzorů přes geometrické tvary až po jednoduché linie. Při pořizování záclon bychom se měli řídit stylem interiéru, aby ho elegantně doplňovaly.

Optické kouzlení s prostorem

Záclony opravdu umí čarovat s prostorem, dokáží pokoj opticky zvětšit nebo zmenšit. Dle toho přistupujeme k volbě jejich vzorů, délce a nařasení. Potřebujeme-li místnost prosvětlit, sáhneme po jednoduchých vzorech a jemných materiálech, jež jdou snadno nařasit do nadýchaných varhánků. Další možností jsou záclony vitrážové nebo obloukové, které propustí více světla. Pokoj větších rozměrů zútulní větší dekory a hustější nařasení. Toho dosáhneme, pokud pořídíme záclonu o min. 2,5násobku šířky okna.

Záclony bez dalších úprav

Při koupi záclon můžete sáhnout po metráži, jež lze přizpůsobit rozměrům okna. Pokud se nechcete trápit dalšími úpravami, jimiž jsou šití a zkracování, volte hotové záclony. Nevyžadují žádné další úpravy, neboť jsou zhotoveny na standardizované panelákové okno. Po vybalení je můžete hned pověsit. Doplníte-li je stejně hotovými závěsy, získáte krásně ozdobené okno bez práce. To samé se týká i balkonových kompletů. V balíčku je obsažena záclona na okno a balkonové dveře.

Útulnost na prvním místě

Jakmile máte ozdobené okno, můžete pokračovat v dalším zútulnění pokoje. Zaměříme-li pozornost na ložnici, zde hraje hlavní roli povlečení. Je dominantou místnosti, udává jí styl. Aby bylo vše perfektně sladěné, pečlivě vybíráme vzory a materiály. Měly by korespondovat s dalším vybavením ložnice, neboť v opačném případě by pokoj působil přeplácaně. Pokud máme na záclonách jemný vzor, promítneme ho i do povlečení. Zaměříme se též na další bytový textil, jimiž jsou přehozy, deky a dekorační polštářky. Ideální je kombinovat je tón v tónu.

Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?

Mnozí lidé si bez záclon a závěsů domov snad ani neumí představit. Místnosti by jim bez nich připadaly holé. Pro jiné představují přežitek a zbytečný lapač prachu, který do světa interiérového designu dávno nepatří. Kdo z nich má pravdu? Záleží na úhlu pohledu. Jak závěsy, tak záclony mohou domácnosti prospět. Ale musíte si umět správně vybrat.

Pokračovat ve čtení „Záclony a závěsy: Pořídit si je, nebo se jim raději vyhnout?“

Moderní záclony do domu: Trendy 2014

Záclony patří k nezbytným doplňkům interiérů domácností. Před jejich nákupem si ujasněte, do jakého interiéru je vlastně pořizujete. Je rovněž vhodné sledovat trendy. Moderní záclony se dnes vyrábějí v mnoha provedeních, tvarech, velikostech a barvách. Jaké jsou trendy pro moderní záclony v roce 2014? Přinášíme vám pár zajímavých tipů pro inspiraci.
Pokračovat ve čtení „Moderní záclony do domu: Trendy 2014“

Závěsy do oken rozjasní vaše okna

Závěsy do oken dodají každému prostoru exkluzivní vzhled, připomínající třeba zámecké, japonské či extravagantní interiéry, ale mají i spoustu dalších výhod. Třeba jen prosté závěsy zvané „black-out“ (světlo nepropoustějící látka), jsou ochranou proti přímému slunečnímu svitu, různým světlům z ulice a hluku, proto jsou vhodné do místností, které mají sloužit k odpočinku či spánku, tedy od obývacích a dětských pokojů, kde splňují nejen užitkové, ale i estetické vlastnosti.
Pokračovat ve čtení „Závěsy do oken rozjasní vaše okna“