Moderní záclony do domu: Trendy 2014

Moderní záclony

Záclony patří k nezbytným doplňkům interiérů domácností. Před jejich nákupem si ujasněte, do jakého interiéru je vlastně pořizujete. Je rovněž vhodné sledovat trendy. Moderní záclony se dnes vyrábějí v mnoha provedeních, tvarech, velikostech a barvách. Jaké jsou trendy pro moderní záclony v roce 2014? Přinášíme vám pár zajímavých tipů pro inspiraci.

Krátké nebo dlouhé záclony?

Běžnou otázkou při volbě záclony bývá to, jakou vlastně zvolit jejich délku. Vězte, že pokud si pořizujete záclony do kuchyně, je vhodné vybrat spíše kratší varianty. V kuchyni totiž často větráte a záclony dlouhé až k podlaze jsou tudíž značně nepraktické, neboť ztěžují přístup k oknu a větrání. Trendy jasně ukazují, že do kuchyně se hodí krátké vitrážkové záclony.

Do ostatních místností, tedy zejména do obývacího pokoje a ložnice se naopak nebojte dát dlouhé záclony. Kromě samotných záclon je praktické k oknům umístit také elegantní závěsy, které zajistí dostatečné přítmí ve chvíli, kdy chcete odpočívat, a vadí vám sluneční paprsky, které pronikají skrz okna.

Barevné nebo bílé?

Čistě bílé záclony do bytu jsou dnes už považovány za přežitek a nudnou záležitost. Trendem je naopak volba barevných, často až zářivých barev. Ty dokážou výborně rozjasnit celou místnost. Barevné trendy záclony se skvěle hodí do dětského pokoje, obýváku, jemnější barvy pak klidně umístěte do ložnice.

Vyšívané nebo s potiskem?

Velmi módní záležitostí jsou záclony s potiskem. Ten si dokonce můžete sami navrhnout. Záclony s potiskem jsou opět vhodné do dětských pokojů, do obýváku.

Vyšívané záclony jsou klasikou, která je stále ve velké oblibě. Vybírat si můžete z celé řady motivů a vzorů. Trendovou záležitostí jsou kupříkladu vyšívané záclony s květinovými motivy.

Provázkové záclony

Velmi efektivním řešením jsou takzvané provázkové záclony. Jsou vzdušné, mají vysokou odolnost a hlavně je lze pořídit v mnoha barevných variantách. Rozhodně bych je doporučil do obývacího pokoje, stejně tak vyniknou i v ložnicích či předsíni.

Dále se inspirujte záclonami ve stylu provence na HomeInCube.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.