Bubnová sekačka

Zahradní traktůrek

Je vašim pomocníkem při sekání zahrady či louky stále kosa? Ač to není záležitost častá, přeci jen je namáhavá.  A co teprve posekanou trávu shrabat, další aktivita, která u vás není příliš populární. Co takhle vyměnit kosu za bubnovou sekačku?

Jedná se o ideální řešení při sekání velké plochy s vysokou trávou. Trávu, kterou bubnovou sekačkou posečete, naleznete napadanou vedle od bubnu do úhledných řádků. Vám pak odpadne nepříjemné hrabání a snadněji trávu přeměníte ke krmení. Bubnová sekačka je díky této vlastnosti vhodným řešením pro zemědělce při sekání luk.

Tyto typy sekaček jsou vhodné pro těžko dostupné terény, jedná-li se o terén snadno dostupný, volte sekačky běžného typu. Máte-li k sekání rovnou travinatou plochu, ideální volbou je zahradní traktor.

Jak fungují?

K robustním žacímu bubnu jsou upevněny nože. Obtížný terén a přerostlou trávu pokosí žací buben hravě díky velké setrvačnosti. Stébla jsou při sekání podetnuta, nedochází tedy k jejich rozsekání.

Vyšší výkon motoru zajistí, že si sekačka poradí hravě s vysokou trávou i pojezdem. Výkon takových motorů by neměl přesáhnout pět koní. Při výběru se zaměřte na výšku žacího bubnu, čím větší, tím snadněji poradí s vyšší trávou. Žací disk je důležitým parametrem bubnových sekaček. Nejvýkonnější stroje mají až čtyři nože. Tyto nože se otáčení na čepu, v momentě tedy, kdy přijde nožům do cesty překážka, nedojde k jejich poškození. Bezpečnost při manipulaci s bubnovou sekačkou zajistí doběhová brzda nože. Znamená to tedy, že vypnutí pohonu znamená zastavení žacího bubnu.  Tvar předního krytu by také měl také projít kontrolou vašeho oka. Nasměrování přiměřeného úhlu trávy umožní právě přední kryt. Snadnou manipulaci a ovládání stroje zajistí pojezd.  Šípový vzor na kolech udrží stabilitu stroje i jeho směr. Díky tomu nebudete mít problém s manipulací v jakémkoliv terénu. Tišší a rovnoměrnějšímu chodu přispívají rozvody OHC a OHV. Tyto rozvody zajistí také kvalitnější spalování paliva.

Bubnové sekačky lze obsluhovat jednoduše za pomocí jedné nebo obou rukou. Výšková nastavitelnost řidítek umožní snadnou manipulaci se strojem. Při převozu autem, lze řidítka sklopit, takže budete moci bubnovou sekačku hravě převést i v kufru vašeho auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.