Vdechněte své koupelně novou tvář

Netradiční umyvadlová baterie

Ať už se chystáte na rekonstrukci nebo máte v plánu obměnit prvky v koupelně, řiďte se aktuálními trendy, které vás nadchnou nadčasovými zpracováním, elegancí a praktičností. Jaká umyvadla dnes frčí? Jaké baterie vybrat? A co s nábytkem?

Zvolte dominantu koupelny

Dominantu koupelny může tvořit velká vana nebo vzdušný sprchovací kout. Pokud máte malou koupelnu a nemůžete si dovolit příliš experimentovat, soustřeďte se na umyvadlo, které lze zvýraznit designovou baterií a vhodně zvolenými koupelnovými doplňky. Jakou vodovodní baterii vybrat? Máte-li koupelnu laděnou do tradičního stylu, skvěle se bude vyjímat klasická baterie s ozdobnými kohoutky. Estetické tvary vybírejte spíše do moderních koupelen, kde vynikne styl i nadčasová elegance. Zvolit si můžete pákové baterie s označením teplé a studené vody, kameninové baterie s důrazem na kvalitu nebo luxusní ocelové vodovodní baterie, které nikdy neomrzí. Důležitou roli hrají zároveň i skříňky pod umyvadlo. Ty by měly být vybírány s ohledem na tvar a velikost umyvadla.

Skříňky do koupelny

Současný trend podporuje skříňky ve vysoké lakované kvalitě nebo laminu, které je odolné vůči vodě a páře. Už se nemusíte obávat, že vám dřevěný nábytek nabobtná a rozklíží se nebo rozpadne. Při výběru skříňky pod umyvadlo a celého koupelnového nábytku se orientujte podle úložného prostoru. Přemýšlíte, kam schováte ručníky, hygienu, kosmetiku a koupelnové doplňky? Pak vsaďte na skříňky s hlubokými šuplíky, které pojmou ručníky a osušky. Velice moderní jsou rovněž skříňky nabízející úložný prostor formou otevřených polic, kam můžete vložit ozdobné košíky.

Osvětlení zrcadla nad umyvydlem

Do osy skříňky instalujte na zeď rovněž zrcadlo či zrcadlovou skříňku, která je skvělou alternativou zejména v malých bytech, kde je potřeba vyšetřit každý volný centimetr. Skříňky nad umyvadlo nebo samotná zrcadla doplňte osvětlením. Vybírat můžete z obrovského množství lampiček nebo bodových zářivek. Hitem poslední sezóny jsou stále oblíbenější typy svítidel v podobě LED pásků, které kopírují zrcadlo nebo podsvicují samotné umyvadlo.

Autor úvodního obrázkU: Associated Fabrication

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.