Závěsy do oken rozjasní vaše okna

Závěsy do oken dodají každému prostoru exkluzivní vzhled, připomínající třeba zámecké, japonské či extravagantní interiéry, ale mají i spoustu dalších výhod. Třeba jen prosté závěsy zvané “black-out” (světlo nepropoustějící látka), jsou ochranou proti přímému slunečnímu svitu, různým světlům z ulice a hluku, proto jsou vhodné do místností, které mají sloužit k odpočinku či spánku, tedy od obývacích a dětských pokojů, kde splňují nejen užitkové, ale i estetické vlastnosti.

Nejčastěji závěsů oken rozhrnovací závěsy v kombinaci se záclonou. Používají se na ně látky s výraznou kresbou, povrchem i zhotovením, jako je hedvábí, velur, samet, brokát apod. Neobejdeme se bez dekorační prvků, držáků, lemovek, šňůr, střapců aj. Ty dodávají šarm a půvab a když se přidají obloukové volány, máme originálně řešené nejen okno,ale i celou stěnu.
Římské rolety i přes tisíciletou historii stále výborně doplňují moderní interiér a je stále populární nejenom pro domácnost, ale i kanceláře, restaurace apod. Jde o souvislé plochy látky po stranách opracované, které se při zvednutí skládají do úhledných vodorovných skladů jeden na druhém za použití malých speciálních tyček.

Barevné záclony do oken

Barevné záclony do oken, autor: Carly & Art

Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěny dávají dojem dálného východu a jsou vhodné do prostorné pokoje s velkými okny jako i na úpravu vitrín a výklenků, ale mohou plnit funkci mezipokojové příčky. Japonské posuvné stěny jsou podobné svislým žaluziím, jen jsou mnohem širší a díky konstrukci prakticky nesbírají prach.

Niťové provázkové záclony jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny okenních závěsů opět z “východu!. Získávají si také zaslouženou oblíbenost, protože se dají použít k vytvoření nádherných exotických obrazů nebo lehce zastíněných prostorů a přitom jimi může volně proudit vzduch. Nabízí se na trhu široký výběr barev a ty lze také vhodně kombinovat a lze měnit místa provázků, takže závěs, resp. stěna je velice proměnlivá.
Závěsy na okno je vhodné barevně kombinovat s barvami v místnosti a jejím charakterem, tedy s barvami sedací soupravy, výmalby. Dalo by se říci, že to jen látka, ale změní jednoduše váš interiér k nepoznání a za to ta trocha námahy a peněz jistě stojí.

Autor úvodního obrázku – oranžové závěsy do oken: a God’s Child

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí rodinné domy na prodej v Praze za atraktivních cenových podmínek.

    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme