Stavební spoření pro Vaše nové bydlení

Rodinný dům

Investice do bydlení bývá tou největší investicí v životě. Proto je potřeba řádné zvažovat způsob, jak zajistit finance pro stavbu nebo rekonstrukci objektu pro vaše bydlení. Není nic jednoduchého vzít si půjčku či úvěr a upsat se na desítky let věřiteli, v tomto případě některé bance nebo stavební spořitelně a pořádně tak zatížit domácí rozpočet.

Stavební spoření je však nejen zdrojem financování vašeho bydlení. Může být i jedním z velice výhodných způsobů zhodnocování volných finančních prostředků. A pokud uzavřete stavební spoření, máte v budoucnu možnost požádat o úvěr ze stavebního spoření, což je velice výhodný způsob řešení vašich bytových potřeb.

Pro mnohé rodiče, kteří chtějí finančně pomáhat svým dětem a nechtějí jim poskytovat peníze v hotovosti, může být dobrým řešením ukládání peněz do stavebního spoření. Stavební spoření již není tak populární jako před několika lety, přesto se stále jedná o velmi výhodný způsob spoření. Státní podpora, kterou stát uvolňuje a poskytuje střadatelům u stavebního spoření je sice nižší než před lety, stále se ale jedná o nezanedbatelnou pomoc.

Výběr vhodného stavebního spoření

Na našem finančním trhu je několik stavebních spořitelen, které nabízejí stavební spoření. Je tak třeba si pečlivě vybírat mezi nabídkami a zvažovat, co je pro vás výhodnější. Mnohé nabídky stavebního spoření obsahují další služby, jakou jsou například různá životní, úrazová a jiná pojištění.
Hlavní rozdíl mezi nabídkami stavebního spoření bývá úroková míra u poskytovaného úvěru ze stavebního spoření. Výhodou je, pokud stavební spořitelna garantuje po celou dobu trvání stavebního spoření stálost a neměnnost výše úroku.

Úvěr ze stavebního spoření se poskytuje vždy po určité době trvání stavebního spoření a po naspoření určitého procenta z cílové částky. I tento aspekt je třeba zvažovat při vyhledávání nejvhodnějšího stavebního spoření.

Autor úvodního obrázku: rhansman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.