Postavte si pasivní dům

Pasivní objekty jsou domy, které zajišťují komfortní bydlení a vnitřní prostředí jak v letních měsících, tak v zimních, aniž by došlo ke klasickému využívání topného systému. V porovnání s ostatními budovami, které jsou ve své podstatě tepelnými zářiči, mají až o devadesát procent menší spotřebu energie. I když porovnáme klasickou novostavbu, která splňuje současné národní normy, pak je úspora pasivního domu ještě o tři čtvrtiny větší.
Pokračovat ve čtení „Postavte si pasivní dům“

Stavební spoření pro Vaše nové bydlení

Investice do bydlení bývá tou největší investicí v životě. Proto je potřeba řádné zvažovat způsob, jak zajistit finance pro stavbu nebo rekonstrukci objektu pro vaše bydlení. Není nic jednoduchého vzít si půjčku či úvěr a upsat se na desítky let věřiteli, v tomto případě některé bance nebo stavební spořitelně a pořádně tak zatížit domácí rozpočet.
Pokračovat ve čtení „Stavební spoření pro Vaše nové bydlení“

Plastová okna Vám ušetří spoustu starostí

Okno, stejně jako oko je pohled do duše, je pohledem do bytu či domu. Většinou je ale volný průhled nějakým způsobem znemožněn nebo alespoň omezen žaluziemi či různými roletami. Například v takovém Holandsku je kultura jiný a Vy tak můžete velkými okny situovanými do ulice pozorovat volně celé dění v domácnosti uvnitř. U nás takový zvyk není, my máme raději soukromý bez diváků, ale to nic nemění na tom, že bychom měli výběr oken při výstavbě domu či rekonstrukci nějakým způsobem opomíjet.
Pokračovat ve čtení „Plastová okna Vám ušetří spoustu starostí“