Jak na kvalitní montáž plastových dveří

 

Mají plastové vstupní dveře u vašeho domu nebo ve firmě svá nejlepší léta už za sebou? Nemá valný význam snažit se takové dveře za každou cenu udržovat, pokud už neplní svou funkci. Na co si dát ovšem pozor při montáži nových plastových dveří?

Plastové dveře a okna: výhody a specifika

Plastové dveře a okna se už po mnoho let těší nezměrné popularitě, a to hned z několika důvodů! Mnoho lidí je volí především kvůli nízké ceně, ovšem neméně důležitá je také nenáročná údržba. Opomenout nelze ani dobré izolační vlastnosti, kterými se plastové dveře i okna vyznačují.

Neodborná versus profesionální montáž plastových dveří a oken

Na první pohled se montáž plastových dveří může zdát jako poměrně jednoduchá. Pravdou ovšem je, že plastové dveře i okna si žádají profesionální zacházení, díky němuž nedojde k jejich nežádoucímu poškození. V opačném případě se problémy nemusí objevit hned, ovšem s odstupem času se může neodborná montáž na stavu dveří zásadně podepsat a zkrátit jejich životnost.

Ideální je, když dodání i montáž PVC dveří zajistí jedna firma, samozřejmě s dobrými referencemi. Takto se předejde porušení záručních podmínek, ale také zbytečným průtahům, ke kterým při montáži jinou společností bohužel velmi často dochází. Špatné ukotvení dveří většinou způsobuje prohnutí profilu a trvalou deformaci. Neméně podstatné je také opatrné zacházení s montovanými dveřmi, aby nevznikly nevzhledné škrábance v plastové části, případně i ve skleněné výplni.

Kde pořídit kvalitní a spolehlivé PVC dveře?

V Opavě i Ostravě PVC dveře vyrábí a montuje společnost Triogas, s. r. o. Do jejího pole působnosti spadá však mnohem širší okolí, mimo jiné i ve Vsetíně PVC dveře  dodává zmíněná společnost. Jak vidno, PVC dveře a okna jsou čím dál lépe dostupné!

Plastová okna Vám ušetří spoustu starostí

Okno, stejně jako oko je pohled do duše, je pohledem do bytu či domu. Většinou je ale volný průhled nějakým způsobem znemožněn nebo alespoň omezen žaluziemi či různými roletami. Například v takovém Holandsku je kultura jiný a Vy tak můžete velkými okny situovanými do ulice pozorovat volně celé dění v domácnosti uvnitř. U nás takový zvyk není, my máme raději soukromý bez diváků, ale to nic nemění na tom, že bychom měli výběr oken při výstavbě domu či rekonstrukci nějakým způsobem opomíjet.
Pokračovat ve čtení „Plastová okna Vám ušetří spoustu starostí“

Vchodové dveře jsou oknem do Vašeho bytu

Jak se říká, že oko je okno do duše, tak dveře jsou oknem do bytu. Vchodové dveře by měly dávat na vědomí, co se za nimi skrývá, jaký je majitel a jak bude zařízen jeho byt. A na druhé straně tyto dveře musí korespondovat s fasádou objektu, do kterého vedou. V nových domech to asi není problém, to se řeší jako celkový projekt, těžší to může být u historických objektů, venkovských chalup pod. Ale i tak lze vždy najít vhodný kompromis dané památky, moderního bydlení a současně i bezpečnosti.
Pokračovat ve čtení „Vchodové dveře jsou oknem do Vašeho bytu“