Výběr vnitřních dveří si zaslouží větší pozornost

Zařizujete si vlastní bydlení a jediné, co vám zbývá, a jak už to tak klasicky bývá, jsou interiérové dveře. Nejdříve byste si ovšem měli řádně promyslet, co od nich očekáváte. Soustřeďte se především na dobrou kvalitu a také stylové provedení, jež bude ideálně zapadat do vašeho domova. Barva, tvar, povrchová úprava a další faktory významně ovlivňují pohled na celkový dům.

Sladěnost s ostatními prvky v okolí dveří hraje výsadní roli při jejich konečném vzhledu. Je to obdobné, jako když vybíráte podlahu. Musíte ji sladit s nábytkem, dveřmi, pak se najednou manželka rozhodne, že to chce celé jinak. Však to znáte.

Klasické nebo posuvné

Jak jsme se již zmiňovali, vybírejte i dle situování vašich místností. To je poměrně důležité. Pokud prostor u dveří nevyhovuje vašim požadavkům natolik, abyste zvolili variantu klasických otvíravých dveří, pak je možno rozhodnout se právě na základě tohoto faktu pro posuvné dveře. To už je jen zcela na vás, jestli si vyberete typ s uložením do pouzdra, na stěnu nebo rolovací. Většina společností nabízí také celoskleněné či protipožární dveře, což ocení nemalá řádka lidí.

Zvolte vhodného prodejce

V dnešním světě konkurenceschopnosti je opravdu obtížné vybrat si toho, který dodává zcela kvalitní produkty v kombinaci se skvělou cenou. Kupříkladu jestliže vybíráte vchodové dveře, je naprosto nezbytné myslet na bezpečnost a další prvky, které jsou důležité. S vhodným výběrem si nechte poradit u odborníků.

Mezi takové patří například firma Grimax, jež je na trhu již úctyhodných 17 let! Vyváženost kvality produktů a služeb, včetně pořizovací ceny, vás jistě přesvědčí k tomu, abyste se rozhodli pro koupi právě u nich. Navíc u značek dveří Vasco Doors se můžete spolehnout na rychlou dodací lhůtu, která čítá pouhých 14 dní.

Okna a dveře obecně a v pasivních domech – 1. část

Výplně otvorů ve stavbách, tedy okna a dveře, mají v místnostech několik funkcí. Jedna z nich je osvětlovací, další z nich je důležitá pro vytvoření výrazu a atmosféry či nějakého pocitu, který v nás prostor zanechává. To, že do místností vpouštíme dost světla, je velmi důležité pro to, abychom vytvořili příjemné a také zdravé prostředí jak rodinného domu, tak kanceláře či školky. Velmi důležitý je podle architektů také optický kontakt s přírodou, proto jsou velmi vhodná francouzská okna na terasu, která vede na dvůr nebo na zahradu.
Pokračovat ve čtení „Okna a dveře obecně a v pasivních domech – 1. část“

Sklo nás obklopuje všude

Ačkoliv si to jenom málokdy uvědomujeme, sklo, tedy skleněné výrobky nás obklopují doslova na každém našem kroku. Pojďme se však na něho podívat z jiného pohledu, tedy z pohledu toho, který skleněné výrobky potřebuje. Například pro svůj dům či jinou stavbu.
Pokračovat ve čtení „Sklo nás obklopuje všude“

Vchodové dveře jsou oknem do Vašeho bytu

Jak se říká, že oko je okno do duše, tak dveře jsou oknem do bytu. Vchodové dveře by měly dávat na vědomí, co se za nimi skrývá, jaký je majitel a jak bude zařízen jeho byt. A na druhé straně tyto dveře musí korespondovat s fasádou objektu, do kterého vedou. V nových domech to asi není problém, to se řeší jako celkový projekt, těžší to může být u historických objektů, venkovských chalup pod. Ale i tak lze vždy najít vhodný kompromis dané památky, moderního bydlení a současně i bezpečnosti.
Pokračovat ve čtení „Vchodové dveře jsou oknem do Vašeho bytu“