Roletové a rolovací mříže pro ochranu Vašeho majetku

Rolovací mříž

Pod pojmem mříž si lze domyslet několik významů, např. dostat se za mříže apod., ale pro nás je důležité, že jde o sestavu z různých kovových profilů, jako jsou tyče, pásy atd., které jsou určitým způsobem k sobě spojené a chrání tak daný prostor nebo vyplňuji okenní či dveřní otvor. Umístění a tvar mříží může být různý, záleží na možnostech, času umístění (stavba, rekonstrukce), ale zejména i na výtvarném zpracování…

Konstrukce mříží

Základní mříž je nejčastěji složena ze vzájemně zkřížených tyčí, ale konstrukce může být mnohem složitější, například tyče mohou být jen jednosměrné, ale různě zprohýbané tak, aby se postupně vzájemně dotýkaly a zde pak spojovány. Spoje mohou být pevné, třeba svařované, ale i šroubované nebo spojeny kovářsky kroužky, ale i pohyblivé, což umožňuje např. rolování.

Podle druhů a účelu lze mříže rozdělit na bezpečnostní, ozdobné, okenní, dveřní, na balkon a ochranné mříže, ovšem tyto druhy lze vzájemně kombinovat, takže ochranná mříž může být i na oknech a současně i ozdobně řešená.

Rolovací mříže

Již jsme zmínili rolovací mříže, které se používají zejména k ochraně větších skleněných ploch, jako jsou výlohy obchodů, ale i dveří, oken, vrat, ale i k ochraně prostor, například pasáží. Jde především o ochranu před neoprávněným vniknutím, ale zároveň by neměly zcela omezit průhled a mohou být i estetickým architektonickým prvkem. Existuje mnoho druhů rolovacích mříží a skutečně záleží jen na přání zákazníka a jeho potřebách či finančních možnostech.

Roletové mříže

Dalším druhem mříží jsou roletové mříže. Ty se používají u moderních obchodů velkých i malých, u nákupních center, zkrátka všude tam, kde se vystavuje velmi cenné zboží a je ho potřeba chránit a současně i vystavovat, takže jde o bezpečnost a estetiku vzájemně. Roletové mříže umožňují si zboží prohlížet, i když je obchod zavřený, tedy zejména ve večerních hodinách. Roletové mříže se většinou vyrábějí z hliníku s estetickou povrchovou úpravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.