Točité schodiště nesmí v moderním domě chybět

Točité schodiště

Točitá schodiště patří stále mezi elegantní a efektivní řešení i v moderních domech, rezidencích a reprezentativních sídlech. Vyhledávají je jak soukromé osoby, tak i nejrůznější společnosti. Spojení poschodí formou točitého schodiště zaujme každého svým osobitým řešením. Evokuje romantický styl, který byl charakteristický pro zámecké prostory. Kdo má rád prostředí starých zámků, či různých loveckých zámečků, určitě se neubrání při budování svého nového domu, či firemního sídla tomuto kdysi tak oblíbenému řešení. Mnohdy bylo takové točité schodiště nádherným uměleckým dílem.

Materiály pro výrobu točitých schodišť

Točitá schodiště se vyrábějí z různých materiálů. Ze starých dob jsou známa především schodiště dřevěná. Často byla vyráběna z jednoho masivu. Používány byly různé druhy dřev a mnohdy byla dřeva kombinována a zdobena krásnou dřevořezbou. V tomto vynikali mnozí staří mistři, kteří ovládali své řemeslo dokonale. Nemusíte však pouze nostalgicky vzpomínat na staré časy. I v dnešní době si můžete pořídit téměř dokonalé kopie, repliky, ovšem i originály starodávného točitého schodiště, které bude ozdobou a chloubou vašeho nového příbytku. Ovšem i dostávajícího objektu si lze pořídit efektní točité schodiště. Kromě dřevěných schodišť si lze vybrat i jiné materiály, neméně elegantní. Krásné schodiště například z ušlechtilých ocelí zkrášlí váš dům a poskytne iluzi dokonalosti. Točité schodiště lze opatřit nejrůznějšími nátěry, které lze vybrat a dokonale vyladit z prostředím příslušných místností. Jednotlivá poschodí, která jsou spojena točitých schodištěm, lze tímto způsobem harmonicky propojit dle vkusu každého majitele.

Masivní dřevěné točité schodiště
Masivní dřevěné točité schodiště, autor: quinet

Točité schodiště pro úsporu prostoru

Vedle elegance a efektnosti spojení jednotlivých pater v domě točitým schodištěm je třeba vidět i úsporu prostoru. Běžné schodiště je obvykle situováno mimo obytné prostory domu, a to na jejich úkor. Pokud se majitel rozhodne pro řešení ve formě točitého schodiště, ušetří dost místa a při vhodné volbě tvaru, materiálu a barvy doplní svůj dům, či sídlo dalším efektním objektem praktickým i krásným.

Skleněné nerezové točité schodistě
Skleněné nerezové točité schodistě, autor: Peter Alfred Hess
Betonové točité schodiště
Betonové točité schodiště, autor: jon crel


autor úvodního obrázku: Peter Alfred Hess

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.