Pořiďte si do domu i bytu neobyčejný krb!

Jako malí jste snili o tom, že budete trávit čas rozvalení na lenošce u teploučkého krbu a číst si? Každý krásný dům si rozhodně zaslouží efektivní a stylové vytápění, stejně tak prostorné moderní byty bez komínu. Jak si představit krb bez komínu? Co musíte udělat pro to, abyste se stali majiteli krbu či kamen, které nikdo jiný nemá? Inspirujte se následujícími tipy, jak vybrat kvalitní, chytře umístěný a neobyčejně vyhlížející krb. Na vzhledu a provedení totiž nejvíc záleží.

Designové krby pro rodinné domy

Krb si většina z nás představí v jeho čelním provedení, kdy je zabudován do jedné stěny v místnosti. Krb však lze vkusně umístit i volně do prostoru a do středu místnosti, spojit ho tak se zemí či nechat zavěšený pod stropem. Jejich design působí téměř jako umělecké dílo. Pokud nemáte komín, postaví a namontují vám jej zkušení odborníci a problém s bezpečným odvodem zplodin bude rázem vyřešen. Během pátrání po ideálním řešení se neváhejte inspirovat již vytvořenými designovými kousky, kterými se chlubí výrobci na svých stránkách. Díky tomu si snáze uděláte představu, jaké krby a kamna se pro vaše účely hodí nejvíc, případně které úpravy v domě nelze provést. Předtím než však hodíte flintu do žita, že svůj vysněný krb mít nebudete, nezapomeňte kontaktovat vybrané designéry a optat se jich na názor. Společně určitě najdete řešení, koneckonců není problém nechat si zpracovat návrh na míru a proměnit sen ve skutečnost.

Biokrby bez komínu pro domy a velké byty

Kdo říká, že se krb hodí pouze do domu? Vlastníte-li velký byt a chcete se odlišit od ostatních, využijte toho, že se dnes vyrábí i krby bez komínu, které spalují pouze bioethanol. Jedná se tedy především o teplovodní krby. Spolehlivě zahřejí a jsou stylovým doplňkem. Jejich design si sami vyberete, provedení bývá volnější vzhledem k absenci komínu. Naleznete biokrby ve tvaru elegantní pyramidy, tu umístíte na vhodné místo a pomocí dálkového ovládání si zatopíte. Některé bio krby jsou také ideální pro zavěšení na stěnu, jiné jsou na první pohled k nerozeznání od klasických čelních krbů s komínem. Doba hoření na jednu nádrž se pohybuje podle typu konkrétních výrobků od 3 do 10 hodin. Jakou bude mít krb konečnou podobu, je opět pouze na vašem uvážení.

Zdroj: Topsys Praha, spol. s.r.o.

Ocel a nerez se v moderních novostavbách využívá stále více

V dnešní moderní architektuře je kladen velký důraz na to, aby v interiéru byly využity prvky z materiálů, které mají přirozenou eleganci. To znamená, že nemusí být nijak zásadně upravována jejich struktura, a přesto si drží vysokou úroveň elegance. O tom, že je oblíbené dřevo a stále bude v interiéru vypadat dobře, není potřeba mluvit. Velký rozvoj popularity a obliby v interiéru ale v posledních letech zaznamenává zejména ocel a nerez.
Pokračovat ve čtení „Ocel a nerez se v moderních novostavbách využívá stále více“

Levné krby do každého domu

Lidé v rodinných domech dnes potřebují řešit především vytápění. Vytápění je důležitý systém, bez kterého se v našich zeměpisných šířkách neobejdete. Pro realizaci vytápění je možné jít několika cestami, někomu vyhovuje vytápění plynovým nebo elektrickým kotlem, které je bezpracné, nicméně je potřeba počítat se spotřebou plynu nebo elektrické energie. Další možností je tepelné čerpadlo, jeho účinnost a úspora je velmi znatelná, nevýhodou je však to, že tepelné čerpadlo a především jeho součásti vám zaberou poměrně dost místa. Chcete-li ušetřit a nemáte dostatek místa pro umístění tepelného čerpadla, vyřešte situaci krbem. Krby jsou topidla využívaná řádově stovky let, za tu dobu se vyvinula ve velmi účinný systém vytápění, který spolehlivě ušetří velké množství nákladů na vytápění.
Pokračovat ve čtení „Levné krby do každého domu“