Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.
Pokračovat ve čtení „Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?“

Mobilní klimatizace je pomocníkem k nezaplacení

Pomalu již druhým rokem, kdy bydlíme v našem novém domě, řešíme, zda si do domu nechat instalovat klimatizaci či nikoliv. V domě je totiž během léta příšerné horko, které naše místnosti za žádnou cenu nechtějí pustit ven. Pokud pak máte v takovéto sauně trávit celý den, na náladě vám to příliš nepřidá o to více, nemůžete-li se díky příšernému dusnu večera ani pořádně vyspat. Jelikož ale ne vždy, obýváme všechny místnosti v bytě, rozhodli jsme se otestovat variantu mobilní klimatizace, kterou nám doporučila kamarádka, a musím uznat, že je naprosto senzační. Kamkoliv se v bytě přemístíme, můžeme si jí jednoduše vzít s sebou a ochlazovat vzduch v aktuální místnosti.

Klimatizace mobilní je profesionálem i v zimě

Z počátku jsme nemohli uvěřit tomu, co všechno zvládne jedna taková malá přenosná klimatizace. Mobilní způsob přepravy nám vyhovoval nadmíru, její ochlazování vzduchu rovněž, ale to, že umí fungovat i v zimě, respektive topit, nás již nenapadlo. A ano, ona to opravdu umí. Je až k nevíře, jak takto malý přístroj dokáže změnit život. Využít ji tak můžeme nejen v létě, kdy je nám doma úmorné vedro, ale i v zimě, kdy alespoň poprvé za dva roky ušetříme za energie. O to víc se mi naše nová domácí společnice začíná líbit.

Přenosná klimatizace, o které ani nevíte

Díky tomu, že je tato přenosná klimatizace nadmíru tichá, při jejím chodu o ní ani nevíte. Dokonce při ní usne i batole, které má křehké spaní, což mám vyzkoušeno sama na svém synovi Vaškovi. Jakožto matka tak tuto funkci rozhodně oceňuji. Kromě jiného je ale její velkou předností i to, že bravurně odvlhčuje vzduch v místnosti. Což také maminky malých děti jistě ocení. Navíc je díky tomu, že je na dálkové ovládání velmi snadno ovladatelná a jednotlivé programy si můžete načasovat a naprogramovat právě tak, jak vám to přijde vhod.

Zvolte způsob vytápění, který nezatěžuje životní prostředí

Době, kdy každý topil odpadovým dřevem v těch nejlevnějších kamnech a kdy vypouštěl do ovzduší obrovské množství škodlivých látek, dávno odzvonilo. Dnes se více než kdy dříve hledí na udržitelný rozvoj a takové jednání, které co nejméně zatěžuje naši planetu. Začít by měl každý u sebe a u způsobů, kterými vytápí.

Když spalovat, tak efektivně

Pokud je váš dům uzpůsoben ke spalovacímu typu topení a z různých důvodů si nemůžete dovolit kompletně předělat systém vytápění, investujte alespoň do kvalitního kotle na uhlí, který splňuje ty nejpřísnější emisní normy: to je kotel na uhlí Benekov. Oceníte navíc jeho snadné ovládání například i přes internet, úsporu nákladů na palivo nebo čištění bez nutnosti kotel vypínat. Třešničkou na dortu je fakt, že na nákup ekologického kotle na uhlí můžete získat tzv. „kotlíkovou dotaci“, a to až do výše téměř 90 000 Kč.

Elegantnější řešení: tepelné čerpadlo

Kvalitní německá tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec vám ukážou, jak může být vytápění domu snadné, velmi úsporné a navíc naprosto ekologické. Tepelná čerpadla jsou založena na principu přečerpávání, nikoliv výroby tepla. Znamená to, že venkovní jednotka odebírá teplo (například ze vzduchu nebo země) a čerpá ho do vnitřních prostor. Zde ohřívá vodu, pomocí níž pak vytápíte dům buď radiátory, nebo například podlahovým topením. Systém může fungovat i opačně a foukat vzduch, čímž získáte klimatizaci: tu oceníte zejména v létě. I touto jednotkou však můžete vytápět.

Tepelné čerpadlo země voda čerpá teplo z vrtů v zemi, tepelné čerpadlo vzduch voda ze vzduchu: je to tedy jednodušší varianta, co se týče montáže. Při volbě konkrétního řešení pro váš dům vám pomůže společnost Solarex, která se na trhu pohybuje již více než deset let a kromě samotného dodání, montáže a servisu v okolí Prahy, Plzně, Rakovníku a dalších měst vám poskytne kompletní projektovou přípravu.