Zvolte způsob vytápění, který nezatěžuje životní prostředí

Době, kdy každý topil odpadovým dřevem v těch nejlevnějších kamnech a kdy vypouštěl do ovzduší obrovské množství škodlivých látek, dávno odzvonilo. Dnes se více než kdy dříve hledí na udržitelný rozvoj a takové jednání, které co nejméně zatěžuje naši planetu. Začít by měl každý u sebe a u způsobů, kterými vytápí.

Když spalovat, tak efektivně

Pokud je váš dům uzpůsoben ke spalovacímu typu topení a z různých důvodů si nemůžete dovolit kompletně předělat systém vytápění, investujte alespoň do kvalitního kotle na uhlí, který splňuje ty nejpřísnější emisní normy: to je kotel na uhlí Benekov. Oceníte navíc jeho snadné ovládání například i přes internet, úsporu nákladů na palivo nebo čištění bez nutnosti kotel vypínat. Třešničkou na dortu je fakt, že na nákup ekologického kotle na uhlí můžete získat tzv. „kotlíkovou dotaci“, a to až do výše téměř 90 000 Kč.

Elegantnější řešení: tepelné čerpadlo

Kvalitní německá tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec vám ukážou, jak může být vytápění domu snadné, velmi úsporné a navíc naprosto ekologické. Tepelná čerpadla jsou založena na principu přečerpávání, nikoliv výroby tepla. Znamená to, že venkovní jednotka odebírá teplo (například ze vzduchu nebo země) a čerpá ho do vnitřních prostor. Zde ohřívá vodu, pomocí níž pak vytápíte dům buď radiátory, nebo například podlahovým topením. Systém může fungovat i opačně a foukat vzduch, čímž získáte klimatizaci: tu oceníte zejména v létě. I touto jednotkou však můžete vytápět.

Tepelné čerpadlo země voda čerpá teplo z vrtů v zemi, tepelné čerpadlo vzduch voda ze vzduchu: je to tedy jednodušší varianta, co se týče montáže. Při volbě konkrétního řešení pro váš dům vám pomůže společnost Solarex, která se na trhu pohybuje již více než deset let a kromě samotného dodání, montáže a servisu v okolí Prahy, Plzně, Rakovníku a dalších měst vám poskytne kompletní projektovou přípravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.