Pro teplo domova

Vytápění bytu či domu je oblast, kterou nelze podcenit. Bez odborné rady a doporučení na základě podložené zkušenosti se tato otázka řešit nedá. Jediná schůdná cesta je tedy obrátit se na firmu, která už má výběr, montáž a zprovoznění topných zařízení takzvaně „v malíku“. V několika případech jsem byla směrována na TopeniVodaPlyn.cz.

Velmi brzy jsem zjistila proč. Společnost má tradici a jsou kovaní v oboru přesně tak, jak laik, jako jsem já, potřebuje. V nabídce mají pouze kotle certifikované pro Českou republiku a disponují osobní zkušeností s každou z prezentovaných značek. Rozhodně stojí za to si nechat poradit, jak si zachovat chladnou hlavu v teplém domově i při vyúčtování neustále se zdražujícího plynu.

Jde totiž zejména o to, nakolik umíme být hospodární. Ani ty nejnovější a nejdokonalejší plynové kotle samy situaci nezachrání, pokud jim nepomůžeme i ostatními stěžejními okolnostmi. Únik tepla okny, dveřmi, nezateplenou fasádou a dalšími nenápadnými cestami nemůžeme přičítat nedokonalostem zvoleného zařízení.

Správná a promyšlená volba

Pokud již o výměně kotle uvažujeme, rozhodně bychom se měli jako prvotního vodítka držet faktu, jak dlouho je výrobce daných kotlů na trhu. Mezi nejžádanější a nejosvědčenější značky patří bezesporu kotle Junkers, a to nejen pro její více než stoletou tradici. Lídrem na trhu se stala již v roce 1996 a v současnosti vyrábí a prodává všechny druhy spotřebičů určených pro vytápění plynem. Jasně vítězí nad ostatními výkonem, účinností a v neposlední řadě též designem, což na první pohled ocení každá – zejména esteticky smýšlející – hospodyňka.

Mezi nejoblíbenější z nich se řadí závěsné plynové a kondenzační kotle. Ty své pojmenování pojaly po stejnojmenném principu, který pro svůj provoz využívají. Díky němu mají tato zařízení účinnost až 108 %, a to zejména proto, že dokáží využít takzvané latentní teplo. Větší plocha výměníku toto teplo kondenzuje. Pomocí něj se vrací ochlazené spaliny v tekutém skupenství z topného systému zpět do kotle a únik tepla do vnějšího ovzduší se minimalizuje.

Podobnou úsporou disponují pak i konvenční kotle, které jsou vhodné jak pro domácnost, tak pro průmyslové a občanské stavby. Jejich předností je schopnost úsporně vytápět veškeré prostory a zároveň neméně ekonomicky ohřívat teplou vodu. Pokud zvažujete pořízení závěsného konvenčního kotle, je třeba důkladně zvážit spotřebu a typ paliva, náročnost obsluhy, též jeho účinnost a bezpochyby splnění přísných norem týkajících se množství škodlivin, které se následně dostávají do ovzduší.

Zbytečné obavy

Pokud je pro vás montáž a následný servis plynového kotle noční můrou, s ledovým klidem ji zažeňte. Když tuto starost vezmou na svá bedra odborníci z TopeníVodaPlyn.cz, můžete se spolehnout na profesionální přístup, vstřícnost a nekompromisní dodržení všech důležitých kritérií, která s sebou péče o teplo vašich domácností nezbytně přináší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.