Jak vybírat psa do rodiny?

Pořídit si psa je velkým krokem, který si žádá pečlivou přípravu. Vše si důkladně promyslete, aby nedošlo k problémům. Pes se stane vaším společníkem a členem rodiny po dobu až kolem 10 let. Musíte počítat s výdaji i s nutností časové investice. Řadě problémů pomáhá předcházet výběr správného psího plemene.

Aby se pes u vás cítil spokojeně

Starat se o psa není jenom nekončící zábava, ale objevuje se i celá řada povinností. Pravidelné procházky, výcvik a návštěvy veterináře stojí čas i peníze. Samotnému výběru konkrétního plemene pejska proto vždycky předchází důkladné zvážení vašich možností. Jestliže máte i sebemenší pochyby o tom, že mu dokážete zajistit spokojený život, raději si pořiďte jiné a méně náročné zvířátko. Častým problémem mohou být i děti, které naslibují cokoliv, aby dostaly heboučké a roztomilé štěně. Ale jakmile dojde na skutečné plnění povinností, mají spoustu výmluv.

Vybírejte nejen podle vzhledu plemena

Dobrým pomocníkem při výběru mohou být psí plemena a jejich fotky. Když se vám nějaký pejsek zalíbí, přečtěte si charakteristiku daného plemene. Sledujte hlavně povahu, náročnost výcviku a to, jak dobře se snáší s dětmi a dalšími zvířaty. Pes do rodiny by měl být spolehlivým a věrným společníkem. Všechny aspekty jeho povahy však nejsou dány pouze plemenem, ale záleží na rodičích a výchově pejska.

Nezbytná péče o psa

Než si vysněného pejska přivedete domů, musíte se poohlédnout mezi pelíšky pro psy a obstarat i další nezbytnosti, jako jsou krmivo, obojek, vodítko, miska a další. Všechno podstatné najdete na internetovém obchodě Můj Mazlík. Když budete v péči důslední a zajistíte veškeré základní potřeby vašeho nového domácího mazlíčka, odměnou vám bude věrný společník, který se po čase jistě stane plnohodnotným členem rodiny. Vše ale začíná u správného výběru, tak doufejte, že budete mít štěstí na kvalitního chovatele a pejska s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme