Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Několik posledních let je doslova boomem pro tepelná čerpadla. Moderní a novodobý způsob vytápění domácností a ohřevu vodu. Finančně náročnější varianta zdroje tepla, která je však díky své funkcionalitě a systému aplikování, velice brzo navratitelná.

Tepelné čerpadlo, konkrétně vzduch voda, pracuje na principu klasické klimatizační jednotky, jen s tím rozdílem, že tato činnost je mnohem propracovanější a vytápěcí proces obsahuje řadu důležitých doplňků.

Prvky tepelného čerpadla

Základem všeho je bezpochyby výparník, jenž je strůjcem přívodu venkovního vzduchu, společně s ventilátorem. Ve vzduchu je velké množství bezplatné energie, kterou lze postupně přeměňovat a využívat ku prospěchu svému.

O to se povětšinou stará zařízení zvané „hydrobox“, jež tuto činnost zajišťuje. Nejefektivnější je samozřejmě tepelné čerpadlo v letních měsících, použitelné je však celoročně, protože dokáže pracovat v teplotách až -15C°.

Princip funkce tepelného čerpadla

Princip funkce tepelného čerpadla

Při větších mrazech již musí být zapojen i doplňkový zdroj tepla. Pakliže bychom využití tepelného čerpadla převedli na procenta, tak minimálně 75% zpracované energie je využíváno ze vzduchu a zbývajících 25% z externího zdroje, jakým může být například elektřina.

Tepelné čerpadlo se přizpůsobí vnějším podmínkám

Výhodou tepelného čerpadla vzduch voda je především možnost automatické regulace otáček kompresu, jenž reaguje na vámi požadovaný výkon. Příjemných výkonnostních hodnot tak docílíte hlavně díky invertorové technologii.

Novodobé tepelné čerpadlo vzduch voda je maximálně šetrné k životnímu prostředí, jeho provoz je téměř bezúdržbový a disponuje i dlouhou životností jednotlivých komponent. Právě kvůli tomu můžete očekávat rychlou návratnost vydaných peněžních prostředků, které se oproti jiným metodám, řadí k těm levnějším.

Více o tepelných čerpadlech vzduch voda Remko

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme