Propanové vytápění je ekologické, kyne mu velká budoucnost

V moderní době se dává velký důraz na věci, které ladí společně s přírodou a zbytečně jí neškodí. Obejdou se bez chemie, nezatěžují životní prostředí a v neposlední řadě také nezpůsobí průvan v peněženkách.

Neradi se zatěžujete s přípravou dřeva na zimní období? Považujete uhlí za nejméně ekologické palivo? Potom byste měli zvážit LPG, kde je uhlíková stopa výrazně nižší než u dřívější klasiky. Není právě tohle budoucnost pro 21. století? Je nutné se zamyslet nejen nad šetrností k okolí, ale i nad cenovou hladinou.

Levnější než vytápění na elektřinu

Uhlíková stopa propanu je zlomkem toho, co vzniká při spalování uhlí. Vytápění domu na LPG je tedy přívětivé k planetě, ale také znamená úsporu v porovnání s elektrickým topením, zvláště pak, pokud vezmeme v potaz aktuální situaci na energetickém trhu. Bez sazí a také bez čekání, než se oheň v krbu konečně rozhoří. K tomu, aby se u vás doma rozhostilo příjemné teplo, musíte jen otočit knoflíkem.

Počáteční investice nebude zdaleka tak vysoká, jako například u tepelného čerpadla. To si totiž řada rodin nemůže dovolit, rozpočet je někdy příliš napjatý. Chcete si ušetřit práci, ale také uspořit místo? Nezapomeňte, dřevo si musíte nejen naštípat, ale také jej někde uskladnit. Nároky na prostor jsou velmi vysoké, a pokud chcete nadělat dřevo svépomocí, obětujete pár volných víkendů.

Zásobník na LPG je zde nutností

Jde o moderní záležitost, LPG se používá už hodně dlouho nejen pro vytápění. Jediné, co opravdu potřebujete, je zásobník na LPG, jenž má nadzemní i podzemní variantu. Záleží na možnostech terénu, ale i požadavcích klientů. Samozřejmostí je odborná konzultace, ale také propracované zabezpečení. Jde to i bez sazí a kouře, šetrnější přístup k přírodě nepochybně také potěší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.