Plánujete položit novou podlahu? Poradíme Vám s jejím výběrem.

Plovoucí podlaha

Součástí každého bytu nebo domu jsou samozřejmě podlahy. Pokud plánujete celkovou rekonstrukci, určitě se zaměřte i na tento prvek, jelikož není dobré tuto část místnosti nechat bez povšimnutí.

Koberce jsou již přežitkem

Zatímco v minulých letech byl standardem většinou koberec nebo parkety (o renovaci parket jsme psali v samostatném článku), doba notně pokročila a oblíbené jsou zcela jiné materiály. Mezi jedny z nich patří vinylové plovoucí podlahy. Ty mají oproti běžným plovoucím podlahám celou řadu výhod a právě proto je celá řada lidí volí do svých bytů. Jednou z výhod je samozřejmě materiál, který je nejenom velmi odolný, ale samozřejmě tlumí veškeré nárazy. V neposlední řadě je tento materiál skvělým tepelným izolantem a zároveň není náročný na údržbu. Díky mnoha dostupným variantám dekoru, které si lze zvolit je to ideální plocha pro Vaši podlahu.

PVC podlahy

V poslední době se velké oblibě stále více těší Pvc podlahy, které jsou na první pohled doslova k nerozeznání od přírodních materiálů – dřeva, kovu či kamene.

Pokud však doma nechcete mít pouze napodobeninu, ale toužíte po skutečné dřevěné podlaze, samozřejmě i takovou můžete mít. Nutno však zmínit, že dřevěná plovoucí podlaha je mnohem náchylnější na poškození. Díky unikátnímu systému jejího sestavení však stačí pohodlně vyměnit pouze poškozený kus a může vám nadále pohodlně sloužit. Tato podlaha je využívána především v nových a moderních bytech, jelikož je na pohled velmi zajímavá a skvěle se do takových bytů hodí.

Na začátku článku jsme však zmínili rekonstrukci vašeho bytu. Pokud se do ní pustíte a vyberete si jednu z výše zmíněných podlah, můžete si ji často položit sami, pokud jste alespoň lehce manuálně zruční a víte jak na to. Unikátní systém zámků totiž do sebe přesně zapadá a tak v podstatě nelze udělat chybu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy dbejte na pravidelnou údržbu, protože jedině tak Vám bude vaše nová podlaha sloužit skutečně dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.