Kuchyňská linka na míru Vám zajistí maximalizaci užitných prostor

Kuchyně se v bytě přestavuje buď v rámci rekonstrukce celého bytu, ale většinou samostatně, hlavně z ekonomických důvodů. Kuchyní na míru se vybavují samozřejmě i novostavby domu.
Kuchyňská linka je v domácnosti místo, kde tráví, především žena, či ten, kdo vaří, mnoho času a tak je dobré, aby kuchyňská linka splňovala důležité parametry, jako je účelnost a estetický vzhled. Kuchyňská linka na míru je efektivním řešením, kterým bude zpříjemňovat život v bytě či domu po dobu mnoha následujících let.

Kuchyňská linka na míru je jistě sen mnoha kuchařek i kuchařů, ale cesta k ní může být různá. Nejsnazší je, máme-li vhodnou místnost, nakoupit prefabrikované díly a ty s menší nebo větší úpravou instalovat na místo. Potíže nám může působit asi nejvíce vodo- a elektroinstalace a přivedení plynu a pak různé výčnělky nebo topení včetně radiátorů a přívodních trubek. Také zde lze využít nějakého truhláře, který může vyrobit třeba náročný rohový díl, pokud chceme linku do tvaru “L”.

Finančně náročnější formou je si nechat vyrobit celou kuchyni u nějaké firmy, na internetu i ve svém okolí jich najdete dost, stačí si jen správně vybrat. Že se to ale vždy nezdaří, přesvědčili se mnozí zákazníci. Na druhou stranu, když věc dotáhneme do zdárného konce, je nám odměnou kuchyně, ve které má vše svoje místo a navíc je pěkná.

Jaká by měla být správná výška kuchyňské linky?

Kuchyňská linka na míru by měla být přizpůsobena výšce lidí, nebude pak problém něco si vzít z horních poliček. Obdobně bychom se měli zamyslet nad vestavěnými spotřebiči, jako jsou myčka nádobí, sporák, lednička, mikrovlnka apod. někdo si nechá zabudovat do linky i automatickou pračku. I tady je třeba se zamyslet nad jejich rozvržením, jak často se budou využívat a komunikace u linky a od linky, což je odnášení hotových jídel. Vše musí přispívali k pohodlnému užívání celé kuchyně.

Rohová kuchyňská linka

Rohová kuchyňská linka, autor: Pixmac

Kuchyňské linky na míru dokáží vhodně využít i prostory, které by jinak byly nevyužity nebo jen s velkými obtížemi, to je třeba ve staré zástavbě, v historických domech apod., kde jsou po mnoha přestavbách a vestavbách různé výklenky, nepravé úhly apod. Ze všeho jde pak vhodnou vestavbou kuchyňské linky udělat příjemný prostor nejen k práci, ale i k životu.

Materiály kuchyňských linek

K vzhledu jde říci jen to, že se nabízí mnoho povrchů od přírodních, jako jsou různá dřeva či dýhy, tak i umělé, většinou lamináty. Měli bychom si uvědomit, že kuchyně je prostor s vyšší a někdy poměrně horkou vlhkostí. Takže když povrchu dáme velkou péči, za roky se nám to vrátí svým neměnným vzhledem.

autor úvodního obrázku: keresi72

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej rodinných domů v Praze za atraktivních cenových podmínek.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme