Plastový zahradní nábytek

Posedíte rádi s přáteli na terase či pod pergolou při sklence vína? Anebo tam o víkendu rádi v klidu posnídáte? Venkovní posezení je důležitou součástí relaxace. I proto by měl být zahradní nábytek, ve kterém zaslouženě odpočíváme vybrán zodpovědně. Vždyť nám bude sloužit mnoho let.

Zejména pro osoby, které ve své domácnosti nepovýšili dřevo na nejvyšší post, se nabízí jiný, neméně zajímavý materiál, ze kterého může být vytvořen zahradní nábytek. V tomto případě máme na mysli plastový zahradní nábytek. Plast je sice výraz, který lidem obzvláště těm hodně ekologicky založeným k srdci nepřirostl, ale své výhody má.

Nové a vylepšené technologie pro výrobu plastového zahradního nábytku

Revoluci do plastového zahradního nábytku vnesly nové technologie, které přinesly dokonalé napodobeniny přírodních materiálů. Ukázalo se, že použití moderně vyrobených plastů neubírá nábytku nic z jeho příjemného pohodlí, a naopak mu propůjčuje vyšší odolnost a životnost. Jedinou nevýhodou je vyšší cena. V důsledku těchto technologií se nábytek může pochlubit výbornou odolností a pevností. Velkou jeho předností je to, že je dodáván v mnoha barevných odstínech a tvarově rozmanitých zpracováních.

Kromě klasicky bílé a černé barvy se dá sehnat i v jiných skvělých zbarveních. Lze na nich spatřit apartní lisované vzory, které vás na první pohled uchvátí. Veškerý nábytek je vyráběn z ekologických surovin.

Výhody plastového zahradního nábytku

  • lehká nosnost
  • lehká manipulace a skladovatelnost
  • odolnost vůči vlivům počasí
  • jednoduchá údržba

To vše jsou výhody, které má plast na své straně. Údržba je zcela jednoduchá i pro děti. Tento typ nábytku stačí umýt proudem vody z hadice. Na špinavější kusy se ale musí vzít navlhčený hadřík v saponátovém prostředku, po důkladném vydrhnutí následuje opláchnutí pod tekoucí vodou. Nakonec se díly nechají na sluníčku proschnout.

Levnější varianta

Je určená pro ty z Vás, kteří do nábytku nechtějí moc investovat. Set nábytku vyjde zhruba na 1500 Kč, skládá se z křesel (nebo židlí) a jednoho originálního stolku. Zato dražší modely vás přijdou na 3 až 6 tisíc (jsou odolnější a kvalitnější). K tomu si můžete pořídit i zahradní slunečník. Dětem pořiďte na zahradu například dětskou židličku a stolek, hrací stůl, houpacího koně anebo houpací gondolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.