Investice do čisté vody

Bazény

S prvními chladnějšími dny končí i Vaše koupací sezona u bazénu? Je Vám to líto a chtěli byste si ji ještě prodloužit? A víte, že je to možné. Sen se stane skutečností, pokud si pořídíte zastřešení bazénů.

Tato šikovná věc neprodlouží jen dobu koupání, ale zamezí i vniku nečistot do Vašeho bazénu.  Pro Vás to znamená jediné, používání bazénové chemie v menším množství. Zastřešení také zajistí nižší úniky tepla, náklady na zahřívání vody, tak budou rázem nižší. Dalším prvkem, který Vám zastřešení přinese, je bezpečnost. Do zapuštěného bazénu snadno spadnou děti či zvířata, je-li zastřešen, nic takového se stát nemusí.

Řešení je tu i pro majitele nadzemních bazénů. Zde funguje takzvané přenosné zastřešení, které má nízkou hmotnost a umožní lehkou a snadnou manipulaci. A jeho využití nemusí být jen jako zastřešení, ale poslouží i jako party stan.

Zastřešení zapuštěných bazénů

Důležité při uvažování nad zastřešením je, vybrat tu správnou výšku. Volba výšky je závislá na Vašich potřebách a požadavcích. Chcete-li mít u bazénu i posezení, volte vyšší variantu, aby byl pod zastřešením umožněn pohodlný pohyb. Volíte zastřešení pouze jako ochranný prvek a tepelný štít, pak vsaďte na zastřešení nízké. Na zahradě nebude tak rušivým elementem.

Bazén
Bazén

Zastřešení nerovná se jen vyklenutý půloblouk nad bazény, může se jednat i o plovoucí lamelové zastřešení, které se rozroluje po hladině bazénu.

Montáž zastřešení je možná i dodatečně. Klasické zastřešení obdélníkového tvaru sedne na většinu bazénu. Pokud vlastníte atypický tvar bazénu, je nutná přesná výroba na míru.

Jak se na montáž připravit? Prostor okolo zabudovaného bazénu vydlážděte. Na tomto podkladu budou přišroubovány kolejnice, na kterých se celý systém bude pohybovat. Pojezdové kolejnice tak budou fungovat jako zasouvací dveře. Aby zasouvání šlo hladce, je nutné kolejnice mazat a pečovat o ně.

Jsou-li pro Vás kolejnice nevyhovující, dá se situace vyřešit montáží dílů, které fungují na teflonových kolečkách, nižší se zasouvají pod ta vyšší.

Celý rám je vyroben z eloxovaného hliníku. K zasklení jsou použity nejčastěji polykarbonáty. Nejčastěji jsou zakupovány poloprůhledné barvy, existují ovšem v různých odstínech.

Cena takového zastřešení je závislá na velikosti bazénu. Investice bude možná větší. Ovšem nezapomínejte, že ušetříte na ohřevu vody i na používání bazénové chemie, takže se tato investice několikrát navrátí. Pokud by se Vám i tak do bazénu dostaly nečistoty, využijte kalové čerpadlo pro odčerpání znečištěné vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.