Skříňka do koupelny by měla být především odolná

Plánujete rekonstruovat nebo zařizovat koupelnu? Pak už jste si nejspíše všimli, s kolika barvami, styly a možnostmi přichází výrobci. Každý rok představují nové kolekce, které jsou něčím zajímavé. Ale ne vždy jsou designově povedené věci také praktické. To by přitom mělo být hlavní kritérium.

Nejdůležitějším kusem nábytku, který nechybí ani v té nejmenší koupelně, jsou bezpochyby koupelnové skříňky. Všichni si potřebujeme někam odkládat kartáček a zubní pastu, kosmetiku, případně čisticí prostředky. Někomu vyhovují víc dvířka, jinému šuplíky, zatímco jedni si raději pořídí skříňku se zrcadlem, druzí dají přednost variantě s košem na prádlo. To si zvolte podle vlastních preferencí. Na co byste se ale v každém případě měli soustředit?

Skříňka musí perfektně odolávat vlhkosti

Mokru se v koupelně nevyhnete, proto byste měli dbát na to, aby si s ním povrch poradil. Nejlépe to zvládá dřevo tropických rostlin, které je na vlhké podmínky zvyklé, ovšem i naše dřeviny si s vodou poradí, pokud jsou správně ošetřeny. Povrch by měl být natřen lakem, voskem či lazurou, a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Laminované MDF desky bývají opatřeny melaminovou fólií.

Velkou potíž představuje pro koupelnové skříňky rovněž vlhkost působící odspodu. Té se vyhnete, když si pořídíte závěsnou verzi či skříňku na nožičkách. Pod takovou se vám bude i daleko lépe uklízet.

Nekupujte plastové panty

Skříňky a šuplíky jsou určeny k tomu, aby byly otevírány. Plastové součástky bohužel časté pohyby dlouho nevydrží, proto hledejte spíše kovové panty a výsuvné mechanismy. Dobré je zauvažovat i nad tlumiči odrazu.

Dejte si pozor na bílou barvu

Bílé koupelnové skříňky sice mohou vypadat elegantně, ale moc dlouho jim to možná nevydrží. Chcete-li bílou, ptejte se výrobce na odolnost proti UV záření, aby se vlivem sluníčka na nábytku brzy neobjevily žluté skvrny. Světlých barev se však jinak nebojte, pomohou vám opticky zvětšit menší prostory.

Samozřejmě tady platí známé pravidlo – raději si připlaťte za kvalitu. Neutrácejte za levné napodobeniny nespolehlivých výrobců, nakonec by se vám to nemuselo vyplatit. Po kvalitě se poohlédněte například v internetovém obchodě Dona-shop.cz.

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme