Štípačka na dřevo

Už Vás nebaví štípat dřevo sekerou? Bolí Vás ruce a záda? Přesto potřebujete palivové dřevo na vytápění rodinného domku, chatky či jen na posezení s přáteli? Pak štípačka na dřevo je tím pravým řešením pro Vás. Kvalitní štípačky na dřevo si poradí jak se suchým, tak i s čerstvým dřevem. Práce se štípačkami je rychlá a co je nejdůležitější, je i bezpečná.

Základní členění štípaček dřeva

Štípačka dřeva

Štípačka dřeva

Horizontální štípačky dřeva – dřevo štípou ve vodorovné rovině a často mívají nižší výkon, pohybující se kolem 1,5kW. Jsou doporučeny zejména pro občasné štípání dřeva menších kusů, s průměrem okolo 20 cm a s délkou do půl metru. Obsluha zařízení je velmi jednoduchá a zvládne ji i laik.

Vertikální štípačky dříví – zpravidla bývají výkonnější, určené pro štípání kulatin o průměrech větších než 30 cm a délce až 1 metr. Mívají mnohem větší štípací výkon, který zajišťuje motor o výkonu až 3kW. Tyto štípačky již mívají kolečka pro lepší ovládání a manipulaci. Pořizovací cena vertikálních štípaček s horizontálními je vyšší.

Další členění štípaček dříví

 • kuželová štípačka
 • rotační štípačka
 • hydraulická štípačka
 • štípačka za traktor – 10t štípačka, 7t štípačka

Kuželová štípačka dřeva za traktor disponuje velmi robustní konstrukcí, s masivním štípacím kuželem, s různou délkou závitu. Štípačku stačí pouze zapojit za traktor a můžete začít štípat dřevo.

Nákupem použité štípačky na dřevo v akci nebo v bazaru lze s trochou štěstí ušetřit i několik tisíc korun a získat tak vítaného pomocníka do domu a na zahradu.

Autor úvodního obrázku: Wonderlane

Tags: , , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
 • Rady a tipy

  Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí atraktivní byty za výhodných cenových podmínek.

  Potřebujete pro plastová okna ceník, který je dostupný online? Oknoplastik má pro vás řešení!

  Nechte si vyrobit moderní vchodové dveře do domu na míru od firmy PERITO.


 • Doporučujeme