Štípačka na dřevo

Už Vás nebaví štípat dřevo sekerou? Bolí Vás ruce a záda? Přesto potřebujete palivové dřevo na vytápění rodinného domku, chatky či jen na posezení s přáteli? Pak štípačka na dřevo je tím pravým řešením pro Vás. Kvalitní štípačky na dřevo si poradí jak se suchým, tak i s čerstvým dřevem. Práce se štípačkami je rychlá a co je nejdůležitější, je i bezpečná.

Základní členění štípaček dřeva

Štípačka dřeva

Štípačka dřeva

Horizontální štípačky dřeva – dřevo štípou ve vodorovné rovině a často mívají nižší výkon, pohybující se kolem 1,5kW. Jsou doporučeny zejména pro občasné štípání dřeva menších kusů, s průměrem okolo 20 cm a s délkou do půl metru. Obsluha zařízení je velmi jednoduchá a zvládne ji i laik.

Vertikální štípačky dříví – zpravidla bývají výkonnější, určené pro štípání kulatin o průměrech větších než 30 cm a délce až 1 metr. Mívají mnohem větší štípací výkon, který zajišťuje motor o výkonu až 3kW. Tyto štípačky již mívají kolečka pro lepší ovládání a manipulaci. Pořizovací cena vertikálních štípaček s horizontálními je vyšší.

Další členění štípaček dříví

  • kuželová štípačka
  • rotační štípačka
  • hydraulická štípačka
  • štípačka za traktor – 10t štípačka, 7t štípačka

Kuželová štípačka dřeva za traktor disponuje velmi robustní konstrukcí, s masivním štípacím kuželem, s různou délkou závitu. Štípačku stačí pouze zapojit za traktor a můžete začít štípat dřevo.

Nákupem použité štípačky na dřevo v akci nebo v bazaru lze s trochou štěstí ušetřit i několik tisíc korun a získat tak vítaného pomocníka do domu a na zahradu.

Autor úvodního obrázku: Wonderlane

Tags: , , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí rodinné domy na prodej v Praze za atraktivních cenových podmínek.

    Potřebujete zajisit montáž plastových oken? Česká firma Oknoplastik má pro vás řešení!


  • Doporučujeme