Interiérové stěrky s plísní rychle zatočí

Především v zimním období se v našich domácnostech můžeme setkat s nadměrnou vlhkostí, která se projevuje kondenzací na oknech, zatuchlým zápachem, plísní a vlhkými skvrnami na stěnách. Tento problém bychom měli okamžitě řešit, neboť může mít neblahý dopad na naše zdraví.

Lze vzniku vlhkosti v domě předejít?

Pokud stavíte, nebo rekonstruujete starší dům, zamezíte možnému tvoření vlhkosti použitím interiérové stěrky. Jde o vodou ředitelný tenkovrstvý termoaktivní tmel, k jehož výrobě byla použita špičková moderní technologie. Interiérová stěrka obsahuje nejlepší izolant na světě, jímž je aerogel  a specifické 3M skleněné mikrokuličky. Po nanesení stěrky na zeď zamezíte náchylnosti ke vzniku kondenzace, která se vytváří kvůli mikroskopickým vzduchovým prostorům ve zdivu.

Snížíte náklady za teplo

Interiérové stěrky mají ještě jednu velmi významnou funkci, a tou je snížení tepelné vodivosti a zlepšení izolačních schopností. Dojde k tzv. termoreflexi, což je druhotný odraz tepla. Stěny ošetřené interiérovou stěrkou zůstávají suché a teplé, sdílejí teplo s okolním prostředím. Díky tomu při zatopení dochází k rychlejšímu ohřátí místnosti a tím pádem lze topit na teplotu o 2-3 °C nižší, než jste zvyklí. Jak je patrné, stěrka s obsahem aerogelu a mikrokuliček je skutečně výjimečnou izolací, která dokáže perfektně zateplit celou místnost či budovu. S jeho pomocí vytvoříte na aplikovaném povrchu tenkou antikondenzační vrstvu, která předchází vzniku plísní a nadměrné vlhkosti.

Jak aplikovat?

V první fázi je třeba připravit povrch, na nějž budeme interiérovou stěrku nanášet. Zbavíme ho původních nátěrů, začistíme nerovnosti. Poté se doporučuje provést jeho penetraci. Následně naneseme stěrku ve vrstvě 1 mm a necháme zhruba 20 hodin zasychat. Po zaschnutí povrch jemně zbrousíme a můžeme ho dál upravit nátěrem, tapetováním, obložením kachličkami nebo dřevem.