Typy pletiv na našem trhu

Řekne-li se slovo pletivo, představí si každý něco jiného. Pletiv na našem trhu je skutečně více než dost, tak si pojďme některé typy představit. Základem je zcela určitě pletivo na plot. To slouží k jasnému účelu, kterým je kompletní oplocení zahrad i pozemků. Velmi dobré vlastnosti má k tomuto účelu i poplastované pletivo.

Právě díky vrstvě plastu dokáže skvěle předcházet korozi, což je důvod, proč je pletivo poplastované na našem trhu tak oblíbené. Samozřejmostí je možnost volit z mnoha barev. To však nejsou jediné typy, které se hodí právě pro stavbu samotného plotu. Vhodné je například i pozinkované pletivo, nebo hit posledních let, mezi které se řadí svařované pletivo. To dodá plotu velmi unikátní a neobvyklý vzhled. Drobnou nevýhodou u drátěných plotů však může být to, že je skrz ně vidět. I to se dá řešit, jelikož se vyrábí i stínící tkanina na plot. Tímto bychom využití na ploty uzavřeli a přesunuli se k další možnosti, což je chov zvířat.
Právě v tomto ohledu jsou pletiva velmi skvělou možností, jak vybudovat například výběh pro menší hospodářská zvířata. Pro tyto účely se hodí takzvané lesnické pletivo, které je velmi pevné a také kvalitní. Zaměříme-se však raději na ještě drobnější zvířata, nabízejí se králíci a jejich králíkárny. Ty bychom si bez vhodného pletiva ani nedokázali představit. V tomto ohledu je dobré použít speciální chovatelské pletivo. Totéž platí například u chovu holubů, kde je nejvhodnější pletivo na voliéry.

To však rozhodně není výčet toho, kde všude lze pletivo používat. Může totiž sloužit například u našich záhonů, tedy pokud použijeme okrasné pletivo. To tak nejenom oddělí jednotlivé plochy, ale zároveň působí velmi příjemným a zajímavým vzhledem. Zvláště pokud zvolíme originální design. To vše jsou tedy možnosti, kde mi sami můžeme tento materiál používat.

Autor úvodního obrázku: Bill Selak

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme