Chcete prodat byt? Zájem je enormní!

Momentálně je na trhu ideální konstelace hvězd pro prodej bytu. Hraje vám do ruky poptávka, nízké ceny hypoték i rostoucí cena prodávaných nemovitostí. Pokud chcete prodávat, máte ideální podmínky.

Konečně se karta obrátila

Ještě před čtyřmi, pěti lety ceny bytů průběžně klesaly, teď začaly zase stoupat. Spolu s tím roste i zájem o byty ve větších i menších městech. Z nabídky rychle mizí kvalitní byty v centru Prahy, na dračku jdou malé byty v Brně i Olomouci a stoupá i prodej bytů v Plzni. V současné době se totiž hypotéky pohybují na takových minimech, že začíná o koupi vlastního bydlení uvažovat stále více lidí. Někdy se úroková sazba dostává dokonce pod 2 % (většinou ale jen za určitých podmínek, kdy je finální cena zaplacených úroků a poplatků stejně o něco vyšší).

Letí byty v centru i novostavby

Nadšení z nových bytů v rámci developerských projektů je o něco vlažnější, než jak tomu bylo dříve, stále se ale nové byty dobře prodávají. Kupci už dnes více zkoumají kvalitu novostaveb a vlastní bydlení si pečlivě vybírají. Na vzestupu jsou oproti bytům v satelitu nemovitosti v centrech měst, pokud mají vše po ruce – občanskou vybavenost i zeleň. Kupříkladu byty na prodej v Plzni jdou v současnosti na odbyt hlavně podle lokalit, ve kterých se nacházejí.

Prodej novostavby

Při prodeji si pohlídejte především 2 věci

Pokud už se schyluje k uzavření obchodu a podání rukou, ověřte si, že jste dali především pozor na dvě základní věci. Tou první je solventnost kupujícího – že je schopen uhradit kupní cenu a nenajdete jeho jméno v rejstříku dlužníků. Druhou záležitostí, ve které se často chybuje, je samotná smlouva. Přesvědčte se, že je rezervační smlouva, kupní smlouva i smlouva o úschově v pořádku a že jste v nich na nic nezapomněli. Vyplatí se svěřit jejich vypracování do rukou realitní kanceláře či právníkovi. Formuláře a návrhy smluv, které jsou volně na internetu, vás mohou později dostat do nepříjemných problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.