Chováte zvířata? Pletivo je základ

Chovatelské pletivo

Téměř každý hospodář ví, že pokud chce chovat na svém pozemku zvířata, neobejde se bez kvalitního pletiva. To je využitelné ve všech různých oblastech chovu a podle toho se vybírá i jeho typ. Pletivo totiž není pouze jednoho typu, ale na našem trhu jich jsou doslova desítky. Vždy tedy záleží na to, co daný člověk chová.

Pokud i my se pro chov rozhodneme, máme na výběr. Velkým hitem poslední doby je chov koz, především pro domácí mléko a z něho vyráběný sýr. Pro tyto účely je nejvhodnější takzvané lesnické pletivo, které je především velmi odolné a pevné. Nemusíme však daný výběh ohraničovat nutně pouze pletivem, ale můžeme zvolit například dřevěný plot. I pokud to uděláme, je vhodné zvolit ještě pletivo na plot, jinak bychom dříve či později měli celou ohradu kompletně okousanou a poškozenou.

Pokud to s chovem zvířat myslíme skutečně vážně, měli bychom mít na paměti, že určitě není dobrou volbou poplastované pletivo. To však neznamená, že by bylo naprosto k ničemu. To má celou řadu jiných využití, ve kterých doslova vyniká svými vlastnostmi. Pletivo poplastované je totiž v první řadě velmi nenáročné na jakoukoliv údržbu. Navíc i velmi dlouho vydrží. Vraťme se ale zpět k chování zvířat. Řada z nich totiž ve svém výběhu potřebuje i kousek stínu, především v parných letních dnech. Pro tyto účely je velmi vhodná a snadná k použití stínící tkanina na plot. Navíc je velmi levná a plně poslouží svému účelu. Její využití je například možné i u plotů rodinných domů, pokud chtějí mít majitelé zahrad své soukromí a nechtějí, aby je skrz plot někdo pozoroval. To je například v případech, kdy na svém plotě používáme svařované pletivo. To sice vypadá na první pohled velmi efektně a originálně, ale do naší zahrady je plně vidět. Kdo s tím však nemá problém, je tato volba doslova ideální.

Autor úvodního obrázku: susivinh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.