Jak oplotit svou zahradu?

Plotové pletivo

Máte u svého domu zahradu a stále si lámete hlavu s tím, jak ji vhodně oplotit? Velmi vhodným a kvalitním řešením je rozhodně pletivo. To bylo již používáno před desítkami let a nyní se opět vrací do módy. To je dáno především jeho nízkou cenou a také snadným použitím, což zvládneme i sami.

Typů různých pletiv je na trhu celá řada a tak bychom se měli poohlédnout právě tam, kde je prodáváno plotové pletivo. To má speciální a odolnou konstrukci, aby vydrželo například i nepříznivé povětrnostní podmínky, mráz, nebo přímé sluneční záření. Stejně tak odolné a navíc bezúdržbové je také poplastované pletivo. To vyniká především tím, že je velmi odolné proti případné korozi. I díky tomu pletivo poplastované k vidění u mnoha rodinných domů.

Nemusí to být nutně pouze tento typ pletiva, který bychom k oplocení zahrady mohli použít. Co bychom však rozhodně používat neměli, tak to je lesnické pletivo. To je sice také velmi kvalitní a odolné, ale je určeno pro zcela jiný účel. Tím je totiž vytváření ohrad pro různá zvířata. Na náš plot je tak skutečně vhodné použít pouze pletivo na plot. To nám může dodat jak specializovaná firma, to to lze zvládnout i svépomocí. Vše je totiž extrémně jednoduché.

Každý kdo má rád originalitu a přitom by chtěl využít dobré vlastnosti pletiv, má možnost zvolit naprosto jedinečný a relativně nový typ. Tím je svařované pletivo, které je díky svému vzhledu velmi oblíbené především u nových domů. Ať už se tedy rozhodnete jakkoliv, určitě vám přijde vhod i rada, jak si zachovat na své zahradě tolik nedostupné soukromí. Než stavět vysoké betonové zdi, je lepší stínící tkanina na plot, která doslova za pár korun poslouží stejnému účelu. TA je také hodně využívána i různými chovateli zvířat, kteří jim chtějí poskytnout i kousek stínu v horkých letních dnech, které jsou doslova bez mraků.

Autor úvodního obrázku: chidorian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.