Chraňte svůj interiér před přímými slunečními paprsky

Horizontální žaluzie


Především v období léta je přímé sluneční světlo velmi nepříjemné, jelikož nás může nejenom výrazně oslňovat, ale samozřejmě také ohřívá teplotu v každé místnosti. Je proto tou správnou cestou jednat, a vytvořit mu takovou překážku, která paprsky sice zastaví, ale nijak výrazně celý interiér nezatmaví. Tím nejpoužívanějším řešením jsou jistě horizontální žaluzie, které jsou vhodné pro umístění doslova na každé okno. Navíc díky jednoduché montáži, velmi snadné údržbě a kvalitnímu provedení jsou přesně tím, co lidé také sami aktivně hledají.

Není to však pouze tento typ řešení, který je možné využít a který perfektně splní požadovaný účel. Zatímco výše zmíněné žaluzie jsou vhodné především do oken běžných rozměrů, mnoho domů má celistvé prosklené stěny. Zde se naopak výborně hodí takzvané vertikální žaluzie. Ty jsou také oblíbeným prvkem mnoha kancelářských budov, ale díky mnoha barevným i jiným možnostem si perfektně najdou místo také v každém domě, kde vyjde právě toto řešení jako nejlépe efektivní. Díky svému provedení tak dokáže toto řešení nejenom zcela nahradit závěsy, ale nemusí být také nutně použito pouze u oken. Lze ho zvolit například pro optické oddělení jednotlivých prostor, například u jedné rozsáhlé místnosti.

Stínící horizontální žaluzie

Zabraňte průniku slunečních paprsků

Tou hlavní funkcí je však ta spojená se zabráněním průniku světelných paprsků. Díky tomu budete moci i v horkých slunečních dnech trávit čas ve vašich bytech, aniž by je slunce ohřívalo na nesnesitelnou teplotu. A naopak ve dnech, kdy bude slunečních paprsků nedostatek, stačí dané žaluzie, a to ať vertikální tak horizontální posunutím nebo vytažením z okna zcela odstranit, a kompletní denní světlo bude přímo k vám pronikat. K tomu doplňte snadnou montáž, jednoduchou údržbu a dlouhou životnost a vyjde vám, že je to řešení, které má v porovnání s ostatními nejvíce výhod. A také proto ho většina domů či bytů využívá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.