Exteriérové dlažby dovedou překvapit i zkušené kutily

Abychom se venku kolem domu cítili dobře, ale také abychom pozemek mohli využívat přesně, jak chceme, můžeme na zem umístit exteriérovou dlažbu. Výrobci jich nabízí nespočet, co se vlastností, barev i složení týče. Mnohé z nich vás zajisté překvapí svou originalitou, pevností, životností, ale také bezúdržbovostí a cenovou dostupností.

Exteriérové dlažby můžeme využít na zhotovení terasy, vytvoření lemů a pochozích ploch kolem bazénu, určité typy se hodí pro zhotovení příjezdové cesty nebo třeba chodníků. Mezi bohatou nabídkou najdete typy, které skvěle „zapadnou“ do vaší přírodní zahrady, ale budete-li chtít, vybrat si můžete některou, která bude výrazná, „jiná“ a chodníčky či terasa se díky nim stanou dominantami zahrady.

Poznejte krásu travertinové dlažby

Tato krásná a originální dlažba je pro použití venku dokonale stvořena. Je praktická, její údržba je minimální a spojuje jedinečný vzhled s vysokou životností. Není to klasická okoukaná zámková dlažba. Díky světlé barvě kamene můžete po dlažbě chodit bosí i při teplotě kolem 40 stupňů Celsia. Důležitá je samozřejmě správná pokládka. Díky mírné pórovitosti je sama o sobě protiskluzová, a pokud je naimpregnována, nevsakuje tekutiny. Krásně vynikne na vaší terase i jako dlažba kolem bazénu.

Byť se to na první pohled nemusí zdát, travertinová dlažba může mít vícero podob – záleží na opracování povrchu, hran a výplni pórů.

Obklad z přírodního kamene

Jestliže máte rádi kámen, zamlouvat se vám jistě bude travertinový obklad. Je velmi působivý, hodí se na obložení pohledové stěny, schodiště, krbu, barového pultu v kuchyni… Lze si vybrat obklad v různých velikostech, někomu přijde vhod mozaika, jiný uvítá obklad většího rozměru. Travertinový design je nestárnoucí, nadčasový, má vysokou životnost, je takřka bezúdržbový, je přírodní, může mít vícero podob…

Jestliže vás zajímají venkovní dlažby nebo dlažby a obklady z travertinu, neměly by vám uniknout webové stránky travert.sk. Najdete zde vše důležité, co potřebujete vědět, než se rozhodnete pro správnou dlažbu. Pracovníci vám rádi zodpoví všechny dotazy a poradí s případným výběrem tak, abyste byli plně spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.