Garážová vrata pro pohodlné garážování

Garážová vrata Univers

Garážová vrata jsou velmi důležitým prvkem a nedílnou součástí každého objektu, zejména pak rodinného domu a firemního sídla. Vrata musí být v prvé řadě bezpečná pro uživatele při ovládání, tak i bezpečnostní, jako ochrana před vniknutí nezvanými hosty. Kvalitní garážová vrata musí být snadno ovladatelná, musí však také plnit ochrannou funkci před povětrnostními vlivy. V neposlední řadě musí být garážová vrata i vizuálně, zejména pak barevně, sladěná s domem, resp. i jeho s okolím. Je to jistě hodně požadavků najednou, současná široká škála produktů dostupných na českém trhu ale nabízí tolik možností, že si z nabídky vybere i ten nejnáročnější klient. A je jedno, zda půjde zákazníka lpícího na vysoké kvalitě garážových vrat, případně preferujícího a jdoucího převážně po nízké ceně.

Druhy garážových vrat

Mezi nejjednodušší typ garážových vrat patří ta dvoukřídlá, která na zakázku vyrobí každý zručnější zámečník. Jsou jednoduchá, levná, ale mají jednu velkou nevýhodu, a sice při jejich otevření, kdy zabírají velký prostor před garáží. U moderních objektů se již proto téměř nepoužívají a do popředí zájmu zákazníků se dostávají garážová vrata sekční.
Sekční garážová vrata mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, skládají se většinou z dvoustěnných, sendvičových plechových panelů, které jsou pro zlepšení izolačních vlastností vyplněny pěnovým polyuretanem. Sekční vrata mohou být i prosklená a lze je také vybavit vstupními dveřmi, které oceníte zejména při častých návštěvách garáže. Odpadá Vám tak nutnost otevírat vždy celá vrata.
Lakované plechy sekčních vrat mohou být také laminované PVC fólií s imitací mahagonu, tmavého či zlatého dubu a mnoha dalších dřevin. Tato fólie je vyrobena ze speciálního materiálu nepodléhajícího povětrnostním vlivům. S touto dekorací je tak vrata možné barevně sladit s kterýmkoli vzhledem Vašeho rodinného domu.
Ovládání vrat může být dálkové, napojené na řídící počítač nebo jinak vzdáleně ovládané, nejlevnější modely lze samozřejmě ovládat pouze ručně.

Garážová vrata s dveřmi
Garážová vrata s dveřmi

Dalším typem vrat, která se hlavně v poslední době těší velké oblibě, jsou vrata rolovací. Mají jednoduchou konstrukci a přitom dosahují vysoké spolehlivosti a dlouhé životnosti. Rolovací vrata jsou kompaktním výrobkem vhodným zejména do zateplených garáží a konstrukčním řešením umožňujícím optimální využití vnitřního prostoru garáže i bez nároku na nutnost větších stavebních úprav.
Nesporná výhoda rolovacích vrat tak tkví zejména v jejich skladnosti a relativně malé prostorové náročnosti.
Vrata se zpravidla vyrábějí na míru, přesně v požadovaném rozměru a montují se převážně zevnitř garáže. Na výrobu tohoto typu vrat se používají kovové, zejména pak hliníkové lamely. Rolovací vrata mohou mít pohon elektrický a nouzově, nebo v místech, kde není trvalý přívod elektřiny, je lze ovládat ručně pomocí kliky.

Nelze ani opomenout jeden z nejběžněji používaných typů vrat – vrata výklopná. Jedná se o jednoduchou a levnou konstrukci vrat s možností ručního nebo elektrického pohonu.

Doporučení na závěr

Levná garážová vrata doporučujeme koupit u renomované firmy Univers, která patří mezi jedničku na českém trhu ve výrobě sekčních garážových vrat. Všechny jejich výrobky jsou vyrobeny na linkách v České republice a mají výborné tepelně-izolační vlastnosti. Samozřejmostí je výroba vrat na míru bez nutného navýšení pořizovací ceny, s termíny dodání, které předčí Vaše očekávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.