I domácí mazlíčci potřebují své pohodlí

Pelech pro psa

Ať už si pořídíte malého či velkého chlupatého mazlíčka vždy zvažte potřeby zvířete, aby ve vaší domácnosti netrpěl. Pes je společenský, vaši blízkost vyhledává, chce si společně hrát. Rád z pelíšku pozoruje své dvounohé členy smečky, v jejich nepřítomnosti si většinou rád schrupne. Pro plnohodnotný a zasloužený odpočinek vašeho zvířecího miláčka máte na výběr z velké nabídky pelíšků, pelechů, psího nábytku a psích polštářů. Pelíšky pro psy malých plemen musí být velice poddajné, měkké a příjemné. Pelechy pro psy většího kohoutku musí být také pohodlné, ale zároveň i odolné proti oškrábání.

Když se pejsek doma nudí, štěká

Pokud je váš pejsek ale dlouho zavřený doma, možná se nudí a občas zaštěká. Co ale dělat, aby čtyřnohý miláček nerušil sousedy? Důležitou vlastností odpovědného majitele je schopnost udržet míru hlučnosti psa pod kontrolou. Přemíra štěkotu může konec konců obtěžovat nejen vás, ale i vaše sousedy. Prvním krokem ke zvládnutí problému je pochopení, proč pes štěká. Někteří psi štěkají, aby dali najevo, že něco chtějí. Možná mají hlad, žízeň nebo si chtějí hrát. Výcvik je vždy nejefektivnější způsob, jak chování vašeho psa napravit. Mějte však na paměti, že ve většině případů je štěkání přirozenou součástí psí povahy. Zasáhnout je třeba až ve chvíli, kdy pes štěká příliš a ruší své okolí. Elektronické obojky proti štěkání vám nabízí kompletní řešení. Pomůžou vám vašeho miláčka dobře vycvičit, ušetří nemalé peníze při stavbě plotu nebo nepříjemnosti spojené s vytím či štěkáním. Váš pes již nebude neovladatelný, nebude honit zvěř, nebude přeskakovat ani podlézat plot a sousedi si přestanou stěžovat na štěkot.

Pokud je vám psí společnosti skutečně blízká, můžete si ji připomínat i správně ozdobenými zdmi. Skvělou dekorací k zútulnění bytu jsou obrazy. Je nutné umístit je tak, aby dotvořily atmosféru bytu, kanceláře, hotelu, penzionu, lázeňského domu apod. Oblíbenými motivy pro ozdobu stěny jsou hlavně moderní, abstraktní nebo tematické obrazy. Jsou zde ručně malované či tištěné obrazy, reprodukce slavných obrazů, fotografií nebo výjimečné samolepky na zeď. Stále modernější jsou obrazy se zvířecími motivy na stěnách, které dokážou upoutat na první pohled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.