Jak na chov drobných zvířat? Použijte pletivo

Pokud bydlíte v rodinném domu se zahradou a možností chovat drobná zvířata, určitě toho využijte, Jedny z oblíbených jsou určitě králíci. Ti jsou nejenom velmi nenároční na chov, ale nevyžadují žádné zvláštní podmínky.

Stačí králikárna s příslušnými otvory pro dostatek světla. Na ty je vhodné použít králičí pletivo. To je speciálně uzpůsobeno právě na použití na králikárnách. Chrání tak vaše králíky před ostatními zvířaty a zároveň jim znemožní možný útek. Není to však jenom chov králíků, jelikož pletivo využijeme i k mnoha jiným účelům. Oblíbené na chov jsou i kozy. Ty jsou taktéž velmi nenáročné a navíc nám pravidelně dodávají skvělé domácí mléko. I ony potřebují dostatečný prostor pro život a tak je dobré jim vyrobit. Plně stačí použít lesnické pletivo, kterým celý prostor důkladně oplotit a nemusíte se bát, že by vám vaše kozy kamkoliv utekly. Samozřejmě je možné celý výběh vyrobit i ze dřeva, ale i zde je také doporučováno, použít pletivo na plot, který celou ohradu zabezpečí před vniknutím například různých divokých šelem, které by mohli vaším kozám ublížit.

Když už o chovu drobných zvířat mluvíme, můžeme si představit například různé ptactvo. Velmi oblíbení jsou holubi, které lze chovat po celý rok venku. Stačí jim vyrobit vhodný prostor, použít pletivo na voliéry a můžete se stát úspěšným chovatelem. Rozhodně je však nezbytné volit takové pletivo, které je určené a také vhodné pro daný účel. Například jedním z nejkvalitnějších je pletivo poplastované. To má například skvělé vlastnosti, ale pro chov zvířat se nehodí. Ty by totiž poplastované pletivo mohli okusovat a přivodit si zdravotní problémy. Pro ně je totiž vhodné pouze takové, které je bez jakéhokoliv potahu či barvy. Když už o pletivu hovoříme, má svůj účel i například na ploty. Pokud však nechceme, aby přes ně bylo vidět, můžeme využít třeba materiál, jakým je stínící tkanina na plot.

Autor úvodního obrázku: Kevin Steinhardt

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme